Keşan Belediyesi’nden öğrencilere yönelik yarışmalar

Keşan Belediyesi, Keşan’ın kurtuluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında ilkokul ve ortaokul düzeyinde resim yarışması, lise düzeyinde de fotoğraf yarışması düzenledi. Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında; gelecek nesillere daha iyi bir çevre bırakmak amacıyla düzenlenen ödüllü yarışmalar; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik üç ayrı kategoride gerçekleştirilecek. Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen yarışmalar, Keşan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilecek.

Keşan Belediyesi’nden öğrencilere yönelik yarışmalarİlkokul çağındaki çocuklar için “Çocuğun Gözünden Çevre”, Ortaokul çağındaki çocukları için “İklim Değişikliği” resim yarışmaları, lise düzeyindeki çocuklar için de “Doğa Seni Bekler” konulu fotoğraf yarışması düzenliyor.
Keşan Belediyesi bu yarışmalarla doğa ve çevre sorunlarına farkındalık oluşturmaya ve gelecek nesil olan çocukları daha yaşanabilir bir çevre bilinci ile yetiştirmeyi amaçlıyor.
Yarışmalarla ile ilgili detaylı bilgi için Keşan Belediyesi’nin www.kesan.bel.tr adlı internet sitesinin “Yarışmalar” bölümünden bilgi edinilebiliyor.
Yarışmalara son başvuru tarihi 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü olarak açıklandı.
İLKOKUL DÜZEYİNDE RESİM YARIŞMASI
İlkokul düzeyindeki “Çocuğun Gözünden Çevre” Konulu çevre yarışmasında; 1.’ye bisiklet, 2.’ye scootter, 3.’ye de resim seti hediye edilecek.
Yarışmaya; Keşan ilçe sınırları içerisinde bulunan ilkokul düzeyindeki tüm çocuklar katılabiliyor. Yapılacak resimlerde teknik serbest olup sulu, yağlı ve pastel boya kullanılabiliyor. Bir yarışmacı sadece 1 eser ile yarışmaya katılabiliyor. Yarışmacıların eserlerini özgün şekilde yapması gerekiyor, alıntı eserler değerlendirmeye alınmayacak. Resim boyutunun serbest olduğu yarışmada eserin arka yüzünün sol alt köşesine ad-soyad-okul-sınıf bilgisi ve iletişim bilgisi belirtilmesi zorunlu.
Eserlerin, 16 Mayıs 2022 Pazartesi saat 17.00’ye kadar Keşan Belediyesi Çözüm Masası birimine teslim edilmesi gerekiyor.
Yarışmaya katılan tüm resimler Çevre Koruma Haftasında Keşan Belediyesi tarafından sergilenecek.
ORTAOKUL DÜZEYİNDE RESİM YARIŞMASI
Ortaokul düzeyindeki “İklim Değişikliği” konulu çevre yarışmasında 1.’ye tablet, 2.’ye bisiklet, 3.’ye de bluetooth kulaklık hediye edilecek.
Yarışmaya; Keşan ilçe sınırları içerisinde bulunan ortaokul düzeyindeki tüm çocuklar katılabiliyor. Yapılacak resimlerde teknik serbest olup sulu, yağlı ve pastel boya kullanılabiliyor. Bir yarışmacı sadece 1 eser ile yarışmaya katılabiliyor. Yarışmacıların eserlerini özgün şekilde yapması gerekiyor, alıntı eserler değerlendirmeye alınmayacak. Resim boyutunun serbest olduğu yarışmada eserin arka yüzünün sol alt köşesine ad-soyad-okul-sınıf bilgisi ve iletişim bilgisi belirtilmesi zorunlu.
Eserlerin, 16 Mayıs 2022 Pazartesi saat 17.00’ye kadar Keşan Belediyesi Çözüm Masası birimine teslim edilmesi gerekiyor.
Yarışmaya katılan tüm resimler Çevre Koruma Haftasında Keşan Belediyesi tarafından sergilenecek.
LİSE DÜZEYİNDE FOTOĞRAF YARIŞMASI
Öğrencilerde doğaya ve doğa sorunlarına karşı farkındalık oluşturmak, doğanın işleyişi ile ilgili temel bilgi ve anlayışı geliştirmek, doğaya karşı olumlu davranışlar geliştirilmesini sağlama amacıyla düzenlenen lise düzeyindeki “Doğa Seni Bekler” konulu fotoğraf yarışmasında 1.’ye laptop, 2’.ye tablet, 3.’ye de akıllı saat hediye edilecek.
Yarışmaya Keşan Belediyesi çalışanları ve Değerlendirme Kurul Üyelerinin 1. derece akrabaları dışında; son başvuru tarihi itibarıyla resmî/özel ortaöğretim kurumlarında öğrenci olduğunu belgeleyebilecek herkes yarışmaya katılabiliyor. Her katılımcı en fazla 1 adet renkli fotoğraf ile yarışmaya katılabiliyor. Fotoğraflarda her türlü teknik serbest olmakla birlikte, tamamen bilgisayar yazılımlarıyla oluşturulmuş veya fotoğrafik içeriğe sahip olmayan görüntüler kabul edilmeyecek.
Katılımcılar, doğa fotoğrafı çektikleri yerde, kendilerine ait 1 adet öz çekim (selfie) fotoğraf da çekerek yarışmaya katılacak fotoğraf ile birlikte “[email protected]” adresine eserlerini gönderecekler. Yarışmaya; baskı veya CD / DVD ile katılım kabul edilmeyecek. Daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren ve veya renk değiştirme uygulanmış görüntüleri ile yarışmaya katılım sağlanamıyor. Fotoğrafın yarışma organizasyonu dışında yayınlanmış olması ise katılım açısından engel teşkil etmiyor.
Teknik şartnameye göre; yarışmaya gönderilecek fotoğrafların paspartusuz ve kenar boşluksuz olması isteniyor. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb. bilgilerin bulunmaması istenirken ancak gönderilecek e-postada katılımcı öğrencinin; adı, soyadı, okulu, ilçesi, ili ve telefon numarasına yer verilebileceği bildiriliyor. Yarışmaya gönderilecek eserde fotoğraf dosyasının ismi 31 karakteri geçmemelidir. İsimlendirmede ç, ı, ğ, ö, ş, ü gibi Türkçe karakterleri kullanılmamalıdır. İngilizce harfler ve alt çizgi (_) kullanılabilir. Yarışmaya katılacak fotoğraflar JPG / JPEG formatında, 150-300 dpi çözünürlükte 8-12 sıkıştırma kalitesinde, kısa kenarı en az 1920 piksel, uzun kenarı en fazla 3200 piksel olarak kaydedilmeli ve her bir fotoğraf dosyasının boyutu 2 MB'den az olmamalı, 4 MB’yi de geçmemelidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER