Keşan SARDOS, onlarca öğrenciye umut olacak

Keşan SARDOS, onlarca öğrenciye umut olacak

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneğinin (SARDOS) 7 Ağustos tarihinde başlattıkları kampanya sona erdi. SARDOS Derneği, bir süre önce acı bir yangın felaketi sonrasında yangın bölgesinde mağdur olan çocuklarımıza, yeni eğitim öğretim döneminde destek olunması amacıyla kırtasiye yardım kampanyası başlatmıştı. Bu maksatla Muğla ili Milas ilçe belediyesi ile iletişime geçilip gerekli koordinasyon sonrasında toplanan yardımlar yerine ulaştırıldı.

Keşan SARDOS Dernek yetkilileri kampanya ile ilgili bir açıklama yaptı; Dernek olarak bizler, topluluk olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana kan bağışı, organ bağışı, kullanım fazlası eşya kampanyası gibi birçok konuda halkımızın yüreğine dokunmak için çaba harcadık. Asli kuruluş amacımızı zaten yerine getirmek zorundayız. Bunun dışında kültürel, sosyal ve toplumsal konularda da klasik bir sivil toplum kuruluşunun sınırlarının dışına çıktık. Bugün de yaşadığımız bu acı olayda az da olsa yanan yüreklere imkanlarımız ölçüsünde merhem olmaya çalıştık. Dernek üyemiz Ayhan Altındiş'in koordinesinde, bir ilkokul öğrencisinin ihtiyacını karşılayacak içerisinin muhteviyatı tam dolu 93 okul çantasını ayrıca defter, kalem, silgi, sulu boya, pastel boya, abaküs, matara, hikâye kitabı, boyama kitabı gibi 2.400 farklı kalemde malzeme ile 50 adet Nutuk kitabını Milas Belediyesi’ne koordine ederek gönderdik.

Bu anlamlı kampanyamıza destek olan kuruluş, işletme, şahıs ve kıymetli SARDOS Derneği üyelerimize yürekten teşekkürlerimizi sunarız. Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgesinde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet , milletimize sabırlar dileriz.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER