CHP’li Gaytancıoğlu, çiftçilerin ödemelerini sordu

CHP’li Gaytancıoğlu, çiftçilerin ödemelerini sordu

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu Keşan’da Türkiye Petrolleri tarafından yapılan petrol aramalarını tekrar gündeme getirerek “Vatandaşlarımızın paralarının bir kısmı daha yeni ödeniyor. Madem şimdi ödeme yapıyorlar güncel fiyatlar üzerinden ödeme yapsınlar” dedi.
“Türkiye Petrolleri geçtiğimiz haziran ayında hasada çok az bir zaman kala buğday ve ayçiçeği tarlalarında arama yapmış, ürünler tarlada heba olmuştur. Zamanlamanın yanlışlığını o tarihlerde belirtmiştik” diyen CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bizim yazılı sorumuza çiftçilerin zararlarının karşılandığı şeklinde yanıt vermişti. Oysaki bu zararlar hemen ödenmemiş hatta bir kısmı daha bugün ödenmektedir.
Zaten zor durumda olan çiftçi geciken ödemeler nedeniyle daha da zor duruma düşmüştür.
AKP iktidarına sormak istiyorum: Çiftçinin parasını neden geç ödediniz? Ödemeler niçin buğday ekim tarihinden sonra yapılmıştır? Parasını ödemediğiniz çiftçilerimiz tarlalarına nasıl tohum atacağını düşündünüz mü? Madem bugün ödeme yapıyorsunuz neden buğdayın bugünkü güncel fiyatları üzerinden ödeme yapmıyorsunuz?”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER