Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na genç aday; Volkan Korkmaz

Volkan Erkek Kuaförü sahibi ve aynı zamanda CHP İpsala Belediyesi Meclis Üyesi olan Volkan Korkmaz, gelecek dönem İpsala Esnaf Sanatkârlar Odası başkan adayı olduğunu açıkladı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na genç aday; Volkan Korkmaz

Korkmaz yaptığı açıklamada şunları söyledi;
“Davetimize icabet ederek beni çok mutlu ettiniz hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Adım Volkan Korkmaz 36 yaşındayım mesleğim erkek kuaförlüğü 20 yıldır mesleğimde hem teknik hem de sosyal bakımdan kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Sizleri buraya davet etme amacım yönetici olarak görev yaptığım İpsala Esnaf Sanatkârlar Odası yeni dönem başkan adayı olduğumu ve başkan olduğumuzda gerçekleştirmeyi planladığımız hedeflerimi vizyonumu anlatmaktır. 20 yıllık iş hayatım boyunca işimi en iyi şekilde yapmak ve yeni ustalar yetiştirmek için mücadelemi devam ettiriyorum şu ana kadar da 4 tane usta esnaf yetiştirerek emellerime ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Şunu belirtmek isterim ki esnaf ve sanatkâr olmak istiyorsak çıraklığın tozunu yutmamız gerekiyor. Yöneticilikte de çıraklığı geride bırakma zamanı geldiğini görüyorum. Ben esnaflığa başladığımdan beri hedef koyarak ilerliyorum. Sırasıyla hedeflerimi ve hayallerimi gerçekleştirmek için mücadeleye devam ediyorum. Bunlardan başlıca sizlere kısa kısa bahsetmek istiyorum. Bulunduğumuz ilçenin gençlere kucak açan bütün sivil toplum örgütleri gibi İpsala Spora gönül verenlerdenim 14 yıl aktif futbol oynayıp 12 yıldır yönetimde görev alıyorum ve gençlerin neler yapabileceğini orda 25 yıl sonra şampiyonluk getirerek ispatlamanın haklı gururunu yaşıyorum. Bir diğer sivil toplum örgütü olan avcılar kulübünde avcılığın sadece hayvan öldürmekten ibaret olmadığını festival havasında Trakya’nın en büyük Trap-Tek kurşun, düdük 7/12 yaş çocuklara havalı tüfekle balon patlattırma ve gençlerin bu tür spor dallarına yönelmeleri açısından güzel çalışmalar ve yönlendirmeler gerçekleştirdik. Gelelim esas konuya biz esnaflar olarak zor dönemlerden geçiyoruz bunun en başında yeni esnaflar ve sanatkârlar yetiştiremiyoruz. Pandemi dönemini de yaşamamızda bizleri hem maddi hem de manevi şekilde çok etkiledi. Artık kendi işimizde üretken daha çalışkan olmak zorundayız. Sorunlarımız geleneksel yöntemlerle çözmemiz ve işletmemiz geleceğe taşıyabilmemiz mümkün değil. Rabbim nasip ederse ki buna inancım tamdır, oluşturacağımız donanımlı yönetimle sorunlarımızın çözümünde hem yöntem çeşitliliği hem de iş birliğini esas alacağız.
Esnaflarımızın hem finansal sorunları çözümünde hem de mesleki eğitim girişimcilik açısından kendimizi geliştirebilmek için doğru yönlendirmelerin yapılabilmesi açısından odamız bünyesinde bu hususlarda çalışacak hem odamızın hem üyelerimizin ekonomik faaliyetlerin de daha etkili olmalarını hem de bilge ve ülke ekonomisine katma değeri yüksek üretim ve ticaret yapabilmelerini sağlamak amacıyla bir proje birimi oluşturacağız. Özellikle esnaf olarak çalışan kadınlarımızı pozitif ayrımcılık yaparak her türlü sorunlarıyla ilgilenecek yönetim kadrosunda onların sesi olarak odamız tarihinde belki ilk en az 1 bayan esnafımızın yer almasını istiyoruz. Belirleyeceğimiz meslek dallarında esnaflarımızın karşılaştığı sorunların çözümünü daha demokratik yollarla gerçekleştirmek için çalışma komiteleri oluşturmayı düşünüyoruz. Sorunların çözümüne yönelik yapacağımız az öncede belirttiğim çalışmalarımızın haricinde üyelerimizi ayırt etmeksizin iletişimimizi en üst düzeyde tutacağız. 3 aylık periyotlarla tüm üyelerimizi yerinde ziyaret ederek hem yaptığımız çalışmaları ve sunulabilecek fırsatlar hakkında bilgilendirme yapıp sorunlarını dinleyeceğiz. Bunu neden söylüyorum özellikle sorunlarımızın arttığı pandemi sürecinde yalnız bırakıldığımızı hep birlikte gördük. Bu bakımdan odamızda liderlik zafiyeti yaşandığını özellikle belirtmek isterim zaten tüm bu sebeplerden dolayı buradayız. Aday olma sebebim hem bu eksiklikleri görmüş olmam hem de odamızın yeni bir vizyonu ortaya koyabileceğimize olan inancımdır. Bu makamlar uzun yıllar keyif sürülecek yerler değil hizmet edilecek yerlerdir. Biz gerçekten hizmet etmek için buradayız bu makamı saltanata çevirmeyeceğiz, hep birlikte düşünüp birlikte çalışıp birlikte üreteceğiz ve yeni nesillere gençlere zamanı geldiğinde görevi devretmeyi bileceğiz. Beni dinlediğiniz ve davetimi kabul ettiğiniz için tekrardan hepinize tek tek teşekkürü bir borç bilirim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER