Gaytancıoğlu, “AKP, Uruguay’da sığır arıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de yaptığı açıklamada AKP’ye Uruguay’da sığır aramak yerine Türk çiftçisini destekleme çağrısı yaptı.

Gaytancıoğlu, “AKP, Uruguay’da sığır arıyor”

“Kendi çiftçinizi desteklemezseniz el kapılarında sığır ararsınız” diyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu iktidara " ‘Uruguay'da sığır bulduk.’ diye sevineceğinize ‘Biz ne kadar üst üste yanlış yaptık ki üreticimizi küstürdük?’ diye düşünün” dedi.
Çiftçi bir kilogram yemi kaça mal ediyor, sütü kaça satıyor? Hayvanlar neden kesime gidiyor? İşletmeler niye kapanıyor, çiftçi tarımdan niye çekiliyor? Sorularını soran Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Bu sorulara cevap vermeden bu işler düzelmez. AKP bu sorulara cevap veremeyeceği için bu işleri de düzeltemez” ifadelerini kullandı.
CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu açıklaması şöyle sürdürdü: “Biz yıllardır söyledik ama dinletemedik sağır sultan bile çiftçinin feryadını duydu, siz duymadınız.
Şimdi Uruguay otlaklarında sığır arayan manda severler, ülke tarımını öyle bir hâle getirdiniz ki tırnak içinde gavurlar olmasa ülkemizde kurban bile kesilemeyecek.
Bu sizin eseriniz, övünebilirseniz buradan bir kez daha söylüyorum: Dünyanın öbür ucunda sığır arayacağınıza çiftçinize destek olun, maliyetleri düşürün; çözüm okyanus ötesinde değil, çiftçimizi desteklemekte.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER