Gaytancıoğlu, “Esnafın gücü kalmadı”

Gaytancıoğlu, “Esnafın gücü kalmadı”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de yaptığı açıklamada “AKP esnafın durumunu görmüyor” dedi.
“İktidar ve ortakları esnafımızı ne kadar ziyaret edip durumunu soruyor bilmiyoruz ama biz her gittiğimiz esnaftan dert, sitem duyuyor, çaresizliklerini görüyoruz.” Diyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Esnafımız, çiftçimiz gibi çalıştıkça batıyor, ekonomik kriz nedeniyle ürün satamıyor, sattığı ürünün yerine de yenisini koyamıyor, bunun için satış yaptığında sevinsin mi üzülsün mü bilmiyor.
Esnafımız, vatandaşın ‘Bu kadar pahalı olur mu?’ sistemlerini dinliyor, -oysa sattığı ürünü sattığı fiyattan yerine koyamayacak- ‘Bu kadar beceriksiz bir iktidarın olduğu bir yerde artık her şey olur.’ diye bakıyor.
Cebinden yiyen, kredilerini ödeyemeyen, başta elektrik olmak üzere faturalarını ödeyemeyen esnaf, bir de vergilerle saray rejimini beslemek zorunda. Esnafın üç beş maaşı yok, sabahtan akşama bekleyip satış yaptığı müşterilerinden gelebilecek üç beş kuruş geliri var ama bu beceriksiz iktidar, bu, hep bana rejimi onu da elinden alıyor.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER