İsmail Şapçı’dan ‘mavi’ adaylık açıklaması

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Ağadayı Şapçı Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısıyla, yeni dönemde aday olduğunu açıkladı. Liste konusunda değişim sinyalleri veren Şapçı’nın yeni çalışma döneminde listesinde yeni isimlere yer vereceği öğrenildi. “Mavi” liste ile seçim çalışmalarına başlayan Başkan Şapçı’nın, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gözlerini simgeleyen mavi temalı afişi, basın toplantısına katılan gazeteciler tarafından beğenildi. Yine Başkan Şapçı’nın seçim kampanyasında kullanacağı, “Keşan, İpsala, Enez ve Saros Körfezi için Mavi Liste” sloganı, basın toplantısına katılanlar tarafından oldukça bütünleştirici ve doğru bir seçim sloganı olarak yorumlandı. Yorum haberimizde, sözü daha fazla uzatmadan Keşan TSO Başkanı İsmail Şapçı’ya bırakalım.

İsmail Şapçı’dan ‘mavi’ adaylık açıklaması

Başkan Şapçı, adaylık açıklamasında şu ifadelere yer verdi,

“Değerli Üyelerim, Kıymetli Hemşehrilerim,

Güzide Basınımız; her birinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum, hoş geldiniz.
Biliyorsunuz ki dört yıllık hizmet dönemimizi geride bıraktık. Geride kalan bu dönemde birleştirici bir vizyon ortaya koyarak bölgemizi daha da ileriye taşımak için tartışmasız, gürültüsüz ve eşitlikçi hizmet anlayışını benimsedik.
Bu anlayış ile de üyelerimize ve bölgemize en iyi hizmeti kazandırmak için çalışmalarımızı ve projelerimizi ortaya koyduk.

Geriye dönüp baktığımızda, bizleri en çok gururlandıran şey ise bu birleştirici vizyonu kurumsal ve profesyonel bir yapıya kavuşturmuş olmamızdır.
Farklılıkların, görüş ve fikir ayrılıklarının sadece bölgemizin gelişimi için ortaya atıldığı, her zaman bölgemizin kalkınması için ortak paydada buluşulduğu verimli bir çalışma dönemi geçirdik.
Ortaya koyduğumuz bu vizyonumuz kapsamında tüm kamu kurumları ve kuruluşlarımız ile aynı hedef doğrultusunda kenetlenerek bölgemiz için rol model niteliğinde başarılı çalışmalara imza attık.
Geride bıraktığımız bu dönem içerisinde var gücümüz ile Üyelerimiz için çalışmaya, bölgemiz için üretmeye, ekonomimizi ve bölgemizi geliştirmeye, sorunları tespit edip bu sorunlara çözüm aramayı odaklandık.
Genç ama bir o kadar da tecrübeli yapımızı, heyecanımızla birleştirip Meclisimiz, Yönetimimiz, Meslek Komitelerimiz, Kadın ve Genç Girişimcilerimiz, Çalışma Arkadaşlarımız ve tüm Üyelerimizle birlikte bölgemizin kazanımları için omuz omuza verdik.
Son dört yıllık bu hizmet süremizi kısaca hatırlatmak gerekirse önceliğimiz Keşan Ticaret ve Sanayi Oda’mızın Türkiye’nin en iyi hizmet veren odaları arasına girmesi için hizmet kalitemizi geliştirmek oldu. Bu kapsamda da akreditasyon çalışmalarına önem vererek Trakya Odalar ve Borsalarda en iyi ikinci, Edirne ili genelinde ise açık ara en iyi hizmet veren Ticaret ve Sanayi Odası olduk.
Yine; görevde olduğumuz süre boyunca Mesleki Eğitimler olmazsa olmazımız oldu. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası olarak Mesleki Eğitimler ve Seminerler gerçekleştirerek binlerce Kursiyer mezun ettik.
“Meslek Lisesi, Memleket Meselesi” dedik ve bu yolda Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TOBB Proje Okulumuzu Bölgemize kazandırdık. Proje okulumuzda, Mesleki Eğitimin dinamik ve özel sektör ihtiyaçları doğrultusunda, yüzlerce nitelikli öğrenci ve çalışan yetiştirerek, nitelikli istihdam sağladık ve bölgesel ekonomimizin geleceğine dokunduk.
Dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgınının, ekonomi üzerindeki etkilerini sınırlandıran ve ticari hayatı koruyan her adımın, destekçisi olarak Ankara’da üyelerimizin sesi olduk. Salgın süresince çalışmalarımıza ara vermeden her daim üyelerimizin yanındaydık. Finansmana erişimden, uzaktan eğitim ve seminerlere kadar her alanda üyelerimizin gelişimine katkı sağladık. Toplum sağlığı ve üyelerimizin sağlığı için maske ve dezenfektana ulaşımın güç olduğu zamanlarda bile, on binlerce hijyen kiti ve maskeyi üyelerimize ücretsiz ulaştırdık.
Yine görevde olduğumuz süre boyunca, Coğrafi İşaretli Ürünlerimizi tescil edip, yerel markalar yaratmak ve bölgesel bilinirliğimizi artırmak için, yurt içi ve yurt dışı fuarlarda Keşan, İpsala, Enez ve Saros Körfezimizin tanıtımına üst düzey katkı sağladık.
Keşan Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Hamzadere Bölgesindeki üreticilerimizi teşvik edip ürün potansiyelini harekete geçirerek, bölgesel marka değerlerimizle ulusal ekonomiye katkı sağlayan girişimlerin destekçisi olduk.
Kadın Girişimcilerimiz ile birlikte kadın emeğini destekleyen, kadınların üretim sürecine dahil edildiği her girişimin yanındaydık. Keşan, İpsala ve Enez’deki Kadın Kooperatiflerimizle işbirliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürerek, üreten kadınlarımızın her daim destekçisiydik.
Bununla birlikte, Genç Girişimcilerimizin hayallerine ışık tutarak bölgemize birçok yeni işletme kazandırdık.
Sosyal sorumluluk bilinciyle, ülkenin çeşitli yerlerinde meydana gelen doğal afetlerin yaşattığı mağduriyetlere de kayıtsız kalmadık ve yardımlarımızı göndererek bir nebzede olsa yaralarını sarmak istedik.
Pandemi süresince online eğitimlerine ulaşım sorunu yaşayan öğrencilerimizin de yanlarında olarak hediye tabletlerimizi ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırdık.
Dönemimizde binlerce ziyaret gerçekleştirerek; Üyelerimize finansal kaynak fırsatları, istihdam olanakları, resmi işlem kolaylığı ve hukuki hizmetlerde çözüm aramaya destek olduk.
Yaşayan, üreten, çalışan bir Oda olarak, üyelerimizin istekleri, talepleri ve sorunlarında her zaman yanlarında bulunarak, görev süremiz boyunca tüm ekibimiz ile uğramadık iş yeri, sıkılmadık el bırakmadık.
Bölgemizin verimli ovalarını ve lojistik avantajlarını taçlandıracak, bölgemizde ki tüm sektörlere katkı sağlayacak, bölgesel ticaretimizi ulusal ve uluslararası düzeye taşıyacak, bölgemizin ilk ve tek Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin tapusunu 15 Yıl süren hayalin sonucunda alarak, bu konuda ki en somut adımı atmış olduk.
Görevde olduğumuz süre boyunca, Turizmden, Tarıma, Eğitimden, Ticarete, Sosyal ve Kültürel değerlere kadar bölgemizin gelişmesine ve kalkınmasına katkı sağlayacak Ulusal, Uluslararası ve Avrupa Birliği destekleriyle birçok projenin yürütücüsü olduk, başarıyla hepsini tamamladık ve başarının peşinde koşmaya devam ediyoruz.

Sizlere aktardığım temel ve doğruda bölgemize katkı sağlayan bu başlıca çalışmalarımızın ışığında, yeni dönemde de Keşan’ımız, İpsala’mız, Enez’imiz, Saros Körfezi’miz ve tüm Bölgemiz için aynı vizyon ile çalışmalarımızı daha da arttırarak devam etmek istiyoruz.
Yeni dönemde de var olanın üzerine koyarak Genç, Dinamik, Tecrübeli kadromuz ile Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’nı en üst düzey odalar seviyesine çıkarmak için elimizden gelenin en iyisini yapmak için hazırız.
Cumhuriyetimizin 100. Yılında Atatürk ilke ve inkilapları ışığında, bilimin gösterdiği yolda bölgemizi geliştirmek ve kalkındırmak için Yeni Dönem Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Adayıyım.
Yeni dönem adaylığımızın başta bölgemiz ve tüm Üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum.
Kıymetli Üyelerimiz, değerli Basınımız, bizleri şuanda takip eden kıymetli hemşehrilerimiz; bu düşünceler ile sizleri tekrardan selamlıyor, saygılarımı sunuyorum. Üyelerimizin desteklerini bekliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER