Keşan Belediyesi’nden üretimi destekleyen bir girişim daha

Keşan Belediyesi Trakya Kalkınma Ajansı’nın hibe destekleriyle İzzetiye Mahallesi’nde kurulan seralarda bir yandan üretim devam eden ederken, bir yandan da kooperatifleşmeyle ilgili önemli adımlar atılıyor.

Keşan Belediyesi’nden üretimi destekleyen bir girişim daha

Keşan Belediyesi, her alanda olduğu gibi tarım belediyeciliği ve yeni nesil belediyecilik uygulamalarıyla da dikkat çekmeye devam ederken, tarımsal üretimi teşvik etmek ve üretim kaynaklarını çeşitlendirmek, istihdama katkı sunmak adına da projeler üretmeye devam ediyor.
İzzetiye Mahallesi’nde Trakya Kalkınma Ajansı’nın hibe destekleriyle kurulan seralarda üretilen ürünleri pazarlanması için harekete geçen Keşan Belediyesi, Keşan Sera Koop’un kurulması için çalışmalara start verdi.
TEKKOOP ve KESKÜP’ün ardından Keşan Belediyesi önceliğinde kurulan 3. kooperatif olacak olan Keşan Sera Koop ile yerelde
üretilen ürünler bir marka haline getirilecek.

“Keşan Belediyesi öncülüğünde Keşan Sera Koop’u kuruyoruz”
Konu hakkında bilgi veren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, TEKKOOP ve KESKÜP’ün ardından 3. kooperatifi kuracaklarını ifade ederek, “Tarıma ve tarımsal üretime, üretimde çeşitliliğin arttırılmasına büyük önem veriyoruz. Trakya Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle kurduğumuz 20 adet serada üreticilerimiz, ürünleri yetiştirmeye devam ederken bir yandan da kooperatifleşme adına önemli adımlar atıyoruz. Keşan Belediyesi öncülüğünde Keşan Sera Koop’un kuracağız. Bildiği üzere daha önce kurduğumuz kooperatiflerimiz TEKKOOP ve KESKÜP ile önemli başarılara imza attık. Desteklediğimiz TEKKOOP’un ürünleri tüm Türkiye’deki Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde satışa sunuldu. Aynı başarıları kuracağımız Keşan Sera Koop’ta da yakalayacağız. Keşan’ımızın tüm alanlarda üretimiyle ülkesine değer katan bir şehir olması için el birliği, gönül birliğiyle çalışıyoruz.” dedi.

“Keşan Sera Koop, birlikten kuvvet doğar gerçeğinin somutlaştırıldığı işlerimizden bir tanesi olacak”
Üretimin önemine dikkat çeken Helvacıoğlu, “Üretirsek varız. İlçemizde yaşayan her bir vatandaşımızın refah içerisinde yaşamasını temel bir hedef olarak görüyoruz. Kuracağımız Keşan Sera Koop, birlikten kuvvet doğar gerçeğinin somutlaştırıldığı işlerimizden bir tanesi olacak. Bu kooperatif ile birlikte ilçemizin sadece klasik belediyecilikle ilgili attığımız adımların ötesinde üreterek, ürettiğini ekonomiye dönüştürerek her alanda ülkemize değer katması hedefliyoruz. Burada da akıl birliği, gönül birliği oluşturmalıyız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ersel yılmaz
Ersel yılmaz - 1 yıl Önce

Tarım belediyeciliği yapan belediye tarım yapılan köy kuyularına sahillere su vericem diye el koymamalı dürüst olmalı bununda haber yaparmısınız

SIRADAKİ HABER