Keşan TSO’dan Ankara çıkarması

Keşan TSO’dan Ankara çıkarması

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı,Keşan Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Genel Sekreter Erdem Başak ve Akreditasyon Sorumlusu Kadir Can Tunç ile birlikte İmzaları atılacak olan Avrupa Birliği projeleri hakkında bilgi vermek, destek istemek ve Üye İşyerleri sorunları ile ilgili 15-16-17 Aralık 2021 tarihlerinde sırasıyla TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi, Milli Eğitim Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve TBMM Edirne Milletvekilleri; KEFEK Başkanı Fatma Aksal, Okan Gaytancıoğlu ve Orhan Çakırlar’ı ziyaret etti.

Keşan TSO’nun Ankara ziyaretlerindeki en önemli gündemi Avrupa Birliği Projelerine destek, üye sorunlarının ve aynı zamanda Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi’nin kurulması ile ilgili yetkin kurumlar ile temasa geçmesi oldu.

Başkan Şapçı: ‘’Yürütmekte olduğumuz AB Projeleri ile bölgemizi ve istihdamımızı arttırmak için var gücümüz ile çalışacağız’’

Ankara ziyareti ile ilgili konuşan Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı şunları söyledi: “Programımız kapsamında 5 kurumu ziyaret ettik. Üyelerimizden gelen istek, talep ve önerilere çözüm bulmak öncelikli konularımız arasında olmak üzere, Avrupa Birliği Projeleri ile Keşan TSO tarafından gerçekleştirilecek olan 510.000 Euro Hibe Destekli Trakya Metal ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Mesleki Yeterlilik Merkezi Projesi ve bu proje ile birlikte başvurusu yapılan 310.000 Euro’luk bir projemizinde ön onayı geçtiğini ve tam onaya sunulduğu konusunda yetkili kurumlara bilgiler verdik ve projelerimiz için destek istedik.“

Keşan TSO’dan yapılan açıklamada “Devam eden ziyaretlerde ikinci durak noktası olan TOBB Uyum ve Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi oldu, Heyetimizi karşılayan Genel Müdür Dr. Onur Yüksel ile TOBB Uyum Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi ve Odamız işbirliğinde Üyelerimizin ticari uyuşmazlıklarını, işçi-işveren sorunlarını ve tahkim işlemleri için profesyonel, kurumsal, tarafsız, güvenli ve bilgilendirici Keşan TSO Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi’nin kurulması için karşılıklı görüşmeler yapıldı ve bu görüşmeler neticesinde Keşan TSO Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi’nin kurulacağı duyuruldu.”

Başkan Şapçı “Üyelerimizin sorunlarını her zaman dinliyor ve önem veriyoruz”,

Tarafımıza aktarılan üye sorunları, istek ve önerilerini aktarabilmek adına birçok kurum ve kuruluşlar ile temas halindeyiz. TBMM Kefek Başkanı ve Edirne AK Parti Milletvekili Fatma Aksal, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar’ı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ziyaret ettik. Yapılan ziyaretlerimizde Üyelerimizin sorunlarını, istek ve önerilerini, yürütmekte olduğumuz AB Projelerimizi ve Kuracağımız Keşan TSO Tahkim ve Arabuluculuk Merkezimiz hakkında bilgi verdik, desteklerini talep ettik. Keşan Gıda İhtisas OSB hakkında bilgiler verdik, yatırım planlarına girmesi ve ek bütçe alabilmesi için destek istedik. Aynı zamanda ülkemizde yaşanan döviz kurlarındaki dalgalanmalar neticesinde esnaflarımızın zor süreçler geçirdiğini ve ticaretlerinin durma noktasına geldiği hususunda istek ve taleplerimizi ilettik.”

İlhan Saz: “Bölgemize çağımızın gerektirdiği teknolojik altyapıya sahip tarım bölümü kazandırmak istiyoruz.”

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Ziyareti ile ilgili konuşan Keşan Milli

Eğitim Müdürü İlhan Saz şunları söyledi. “Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne yapmış olduğumuz ziyaret neticesinde Müdür Vekili Yusuf Çiğdem ile bölgemizde bulunan, Keşan MTAL bünyesinde tarım bölümünün açılması hususunda görüşmelerde bulunduk. Proje okulumuz olan Keşan MTAL’e kazandırmak istediğimiz, tarım bölümü, çağımızın gerektirdiği, güncel, teknolojik altyapıya sahip olması bölgemizdeki tarım ürünleri ve üretim yöntemlerinin çeşitlendirilmesi, geliştirilmesi için gerekli kurumlar ile görüşmelerimizi sürdüreceğiz. Bölgemize tarım bölümünü kazandırmak için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER