Keşan’ın 2. Kadın Kooperatifi Tekkoop kuruldu

Mustafa Helvacıoğlu: “Kadınlarımız birleşiyor, üretiyor ve kazanıyor”

Keşan’ın 2. Kadın Kooperatifi Tekkoop kuruldu

Keşan Belediyesi ve Keşan (TSO) Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde Tekkoop (Trakya Emekçi Kadınlar Kooperatifi) kurulum işlemleri tamamlandı.
Keşan’ın 2. kadın kooperatifi olan Tekkoop’un kurulum imzaları 31 Mayıs 2021 Pazartesi günü Edirne Ticaret İl Müdürlüğü’nde atıldı.
İmza programına Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı ve kooperatif üyeleri katıldı.
İmza programında konuşan Helvacıoğlu, Keşan’ın ilk kadın kooperatifi Keşan Sepetçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin ardından Trakya Emekçi Kadınlar Kooperatifi’nin kurulduğunu kaydederek, hayırlı olmasını diledi.
Şapçı ise kadınların ekonomideki yerine dikkat çekti.
Mustafa Helvacıoğlu, İsmail Şapçı ve beraberindekiler imza programının ardından kooperatifin kurulmasında büyük destek veren Edirne Valisi Ekrem Canalp’i ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Helvacıoğlu, “2. kadın kooperatifimizi de kurduk. Çok mutluyuz. Kadınlarımız birleşiyor, üretiyor ve kazanıyor. Edirne Ticaret İl Müdürlüğümüzde Tekkoop (Trakya Emekçi Kadınlar Kooperatifi)’un kurulum imzalarını attık. Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp'ten 2. kadın kooperatifimize de tam destek aldık. Destekleri nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. Kadınlarımızın gücü Keşan'ımıza değer katmaya devam ediyor. Kadınlarımız sağlam şekilde kendi ayakları üzerinde duruyor.”
Vali Canalp ise kadınların destekçisi olmaya devam edeceklerini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER