İYİ Partili Çakırlar’dan Aksal’a, “Saros, babanızın malı mı ?”

İYİ Partili Çakırlar’dan Aksal’a, “Saros, babanızın malı mı ?”

İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar’dan AKP’li Aksal’a cevap gecikmedi..
İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti grubu adına Saros Körfezinin karşı karşıya kaldığı risklerin tespiti ile ranta ve doğanın korunmasına karşı alınacak önlemlerin belirlenmesi konusundaki Meclis araştırma önergemiz AKP-MHP oylarıyla reddedilmişti.
İlerleyen süreçte Edirne Milletvekili Fatma Aksal araştırma önergemizde bahsettiğimiz, Danişment sahilinin satışı ile ilgili olarak çekincelerimizi görmezden gelerek samimiyet çerçevesinde işler yaptıklarını belirtmiştir.
Edirne’nin Enez ilçesine bağlı Vakıf Köyü sahilinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne ait 180 bin metrekarelik alan üzerinde bulunan turizm tesisi, Gökçetepe Tabiat Parkı'ndaki yerler ve bir çok taşınmaz bahse konu vakfa peşkeş çekilmişken hangi samimiyetten bahsediyorsunuz.
Madem samimiyetten bahsediyorsunuz, niçin araştırma önergemize red oyu kullandınız, abdestinizden şüpheniz mi var?
Fatma Hanım, konuşmasının bir bölümünde ; ‘’eğer bizim niyetimiz Danişment’teki alanı birilerine vermek olsaydı, ilgili alanı hazineden alıp çoğunlukta olduğunuz il özel idaresine vermez, Hazine üzerinden istediğimize verirdik’’. Demiştir.
Saros sizlerin babanızın malı mı?
Tekrar ediyorum bu önergenin araştırılması için neden olumlu olmadınız?
Kendi ağızlarıyla Hazine üzerindeki taşınmazların ne kadar rahatlıkla peşkeş çektiklerini ve çekebileceklerini ifade eder hale geldiler.
Hazineyi ganimet gibi gören bir zihniyetin samimiyetine elbette ki inanmayacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER