“Kahvehanelere gazete katkısı yapılsın” / Ulaş Demiray

“Kahvehanelere gazete katkısı yapılsın” / Ulaş Demiray

24 Temmuz, sansürün kaldırılışının 114 ncü yıl dönümü idi. Ne var ki sansürün kaldırılıp kaldırılmadığının ilginç bir örneğini de aynı gün yaşadık. CHP’nin Balıkesir’de yaptığı gerçekten görkemli miting ve burada Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı konuşma, ANA AKIM MEDYA dediğimiz Saray Medyası’nda küçücük bir haber olarak bile yer almadı. Bu sansür değil de neydi? Bu gerçekten bu ülkede sansür olup olmadığı konusunda çok çarpıcı bir örnek… Resmiyet kazanmasa bile ilk seçimde Cumhurbaşkanlığı adaylığı söz konusu olan bir kişi, onbinlerce kişinin katıldığı bir alanda miting yapıyor, iktidara demedik lafı bırakmıyor. Ama bu miting saray basınında tek satır haber bile olamıyor.

***

Neyse ki halkımız gazete alıp okumayı sevmiyor da bunları görmüyor. İnsanlarımız gittiği kahvehanede TV de hangi kanal açıksa, ya da orada masa üstünde hangi gazete varsa oraya takılıp kalıyor. Bu boşluk Millet İttifakı Partileri tarafından doldurulmalı. Oluşturulacak bir bütçe ile alınacak Millet İttifakı’na yakın gazeteler her gün yeteri kadar satın alınarak kahvehanelere dağıtılmalı. Bir yandan da bu gazeteleri her gün okumayı adet edinenler okunmuş gazetelerini kahvehane masalarına bırakmalı. Böylelikle Saray Basını’nın utanmazca sürdürdüğü yalanların kafalarda kuşku yaratması önlenmeli. Partilerin özellikle Gençlik Kolları bu görevi üstlenmeli. Örgütsel çalışma kapalı alanlarda basın toplantılarını aşmalı. Artık sahaya inmeli..

***

Böyle bir kampanya başlatılırsa ben şimdiden üzerime düşen maddi katkıyı vermeye hazırım. Sanırım katkı vermeye hazır pek çok yurtsever insan da vardır. Umarım yerel parti örgütleri bu organizasyonu oluşturup başarabilirler. Enez’de Belediye Başkanı Sn. Özkan Günenç de düğünlerde, nişanlarda mavi boncuk dağıtmaktan artakalan zamanlarında kendisini başkan yapan partisi için de bir şeyler yapmaya çaba gösterir, böyle bir organizasyonu başlatır...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER