Keşan’da, deprem yardımlarının çalındığı iddia edildi, Helvacıoğlu; “Savcılığa başvuracağız”

Keşan’da, deprem yardımlarının çalındığı iddia edildi, Helvacıoğlu; “Savcılığa başvuracağız”

Keşan ilçesinde depremzedeler için toplanan yardım malzemelerini çaldığı iddia edilen, Keşan Belediyesi'nden dört kadın personel açığa alındı.
Söz konusu kadınlar hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.
10 ilin etkilendiği deprem silsilesinin ardından milyonlarca kişiye ulaştırılmak üzere Keşan halkı seferber olmuş ve Keşan Kaymakamlığı ve Keşan Belediyesi önderliğinde yardım kampanyaları başlatılmıştı.
Toplanan yardımların tasnifi için görevlendirilen Keşan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nden dört kadın personel, iddiaya göre, bazı yardım malzemelerini çalarak evlerine götürdü. Olayın ortaya çıkmasının ardından dört kadın açığa alınırken, haklarında soruşturma başlatıldı.
"Savcılığa suç duyurunda bulunacağız"
Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, "Şu anda soruşturma aşamasındayız. Soruşturma doğrultusunda iş akitleri feshedilecek. Yarına kadar savunmaları istendi. Pazartesi günü de disiplin kurulu toplanacak. Olay gerçek ise derhal işlerine son verilecek. Bu işin affı yok. Böyle bir şeyi kimse affedemez. 539 çalışan personelimin hepsi yüreğini koymalı. O dört kişi, bizim elemanımız olamaz. Bunu kabul edemiyoruz. İddialar ve tespitler var. Yapıldı gibi anlıyorum. Bilgiler bu yönde. Savcılığa da suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER