40 Yıllık çöp alanı rehabilite ediliyor

Mücahit Erdoğan; “Yıllardır süre gelen vahşi çöp depolama uygulamasını sona erdiriyoruz.” Keşan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mücahit Erdoğan yaptığı açıklamada, Erikli Yayla ve Danişment mücavir alanlarımız arasında bulunan sahanın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile rehabilite edileceğini kaydetti.

40 Yıllık çöp alanı rehabilite ediliyor

Her Gün 50 Ton Çöp Keşan’da Bulunan Düzenli Depolama Sahasına Taşınacak…
Keşan Belediyesi tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na hazırlanıp sunulan rehabilite projesi ile Erikli ve Danişment arasında bulunan Koruklu mevkiindeki yıllardır süre gelen çöp sorunu çözüme kavuşacak. Her gün 50 ton çöp Keşan’da bulunan düzenli depolama sahasına taşınacak.
Alanda Mikrop ve Sineğe Karşı İlaçlama Çalışması Yapıldı…
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, bu alandaki kötü görüntünün bundan sonraki yıllarda olmayacağını dile getirerek şunları kaydetti; “Söz konusu alanda Temizlik İşleri Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Veterinerlik İşleri Müdürlüğümüz ile koordineli çalışarak, gereken önlemleri alıyoruz. Erikli, Yayla ve Danişment arasında bulunan alanda, mikrop ve sineğe karşı ilaçlama çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Önümüzdeki sezondan itibaren, söz konusu alana bir daha çöp atılmayacak. Keşan Belediyesi olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza sunduğumuz proje kapsamında, söz konusu alanın rehabilitasyonunu gerçekleştireceğiz.”
Aktarma İstasyonu Kurulacak Çöpler Elektriğe Dönüşecek…
Açıklamasının devamında, söz konusu alana GÜNEKAB işbirliğiyle bir aktarma istasyonu kurulacağını da dile getiren Mücahit Erdoğan; “Aktarma istasyonunun kurulmasıyla çöpler Paşayiğit Mahallemizde bulunan Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesislerine taşınacak. O alana bir daha çöp atılmayacak. Erikli, Yayla ve Danişment sahilinden günde 12 kamyon evsel atık topluyoruz. Önümüzdeki yazdan itibaren mevcut alana çöp dökülmeyecek” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER