Devlet hastanelerinden randevu alınamıyor mu?

Devlet hastanelerinden randevu alınamıyor mu?

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de yaptığı açıklamada vatandaşların hastanelerden randevu alamamasını gündeme getirdi.
Doç. Dr. Gaytancıoğlu açıklamasında şunları söyledi: “Özel hastane zinciri sahibi Sağlık Bakanını son dönemde her ne kadar sağlıksız şeyler söylese de maşallah çok sağlıklı görüyoruz ama halkımızın sağlığı için aynı şeyleri söylememiz mümkün değil.
Vatandaş hastanelerden randevu alamıyor. ‘Hastanelerde kuyrukları kaldırdık.’ diyenler, bırakın taşrayı, Edirne gibi sağlık altyapısının güçlü olduğu yerde randevu almayı denesin; alamıyorsunuz.
Taşraya bakınca durum tam olarak felaket. Başta AKP Genel Başkanı ve Sağlık Bakanı olmak üzere herkesi canlı yayında hastanelerden randevu almaya çağırıyorum, göz, kulak burun boğaz, dâhiliye ve benzeri branşlardan bakalım randevu alabiliyorlar mı ? Kimse randevu alamazsa sıra da olmaz.
Yıllarca emek verilip yetiştirilen bu ülkenin değerli sağlık personeli AKP yüzünden ülkeden âdeta kaçarcasına gitmektedir, kalanların bir kısmı da daha iyi ücret ve iyi çalışma koşulları için özel hastanelere gitmekte ve AKP de bu genel gidişatı desteklemektedir. Olan vatandaşımıza oluyor, sağlığı gasbediliyor.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER