Fatma Aksal, Erdoğan’ın açıkladığı müjdeleri değerlendirdi

TBMM Kefek Başkanı – AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mart Tıp Bayramı Buluşması’nda sağlık çalışanları ile ilgili açıkladığı müjdeler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Fatma Aksal, Erdoğan’ın açıkladığı müjdeleri değerlendirdi

‘’Ecdadımızın ‘Halk içinde mu'teber bir nesne yok devlet gibi,

Olmaya devlet cihânda bir nefes sıhhat gibi” sözüyle tasvir ettiği üzere dünyada en önemli mutluluğun sağlık olduğunun bilincindeyiz. İktidara geldiğimiz ilk günden itibaren sağlık sektörümüzde, hizmet alanlarında modernleşme, sağlığa kolay erişim ve bilimsel gelişmelere uygun düzenlemelerle milletimize hizmet etmekteyiz. Tüm dünyanın sağlık sektöründe pandemi süresinde yaşadığı olumsuzluğa rağmen, ülkemizde yeni açtığımız şehir hastanelerimiz, sağlık alanındaki yeniliklerimiz ve milletimizin sağlığına verdiğimiz öncelik sayesinde birçok ülkeden daha iyi konumdayız.

Cumhurbaşkanımız bugüne kadar sağlık sektöründe yaptığımız düzenlemelere ek olarak 14 Mart Tıp Bayramı Buluşması’nda açıkladığı yeni müjdelerle hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın yanında olduğunu bir kez daha vurguladı. Bu kapsamda ;

Sağlık Çalışanlarımıza görevleri sırasında işlenen kasten yaralama suçunu, CMK kapsamında kataloğa dahil ediyoruz.

İlgili mesleki sorumluluk kurulu oluşturuyoruz.

Sağlık çalışanlarımızın maaş ödeme sistemlerinde ve mali haklarında önemli iyileştirmeler sağlıyoruz, Döner Sermaye Sistemini etkinleştiriyoruz.

Sağlık çalışanlarının ücretlerinde yaptığımız iyileştirmeleri hekim emekliliklerine de yansıtıyoruz.

Aile hekimlerimizin temel ücretlerinde artış yapıyoruz.

Tüm hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza hayırlı olsun."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER