Keşan Devlet Hastanesi’nden o iddialara cevap

Keşan Devlet Hastanesi’nden o iddialara cevap

Geçtiğimiz gün (14 Şubat) tarihinde gazetemizde yayınlanan “Bu kadar vurdumduymazlık olmaz !” başlıklı haberler ilgili, S.G. isimli vatandaşın iddialarına ilişkin Keşan Devlet Hastanesi’nden açıklama geldi.
Keşan Devlet Hastanesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “S.G. isimli vatandaşın, hastanemizde yaşadığı iddia edilen durum tamamen gerçek dışıdır. Söz konusu olay kesinlikle gerçekleşmemiştir. Keşan Devlet Hastanesi tüm personeliyle görev başındadır. Bahsi geçen saatlerde böyle bir durumun yaşanması mümkün değildir. Kamuoyuna saygılarımızla.”

İşte o haber;

Bu kadar vurdumduymazlık olmaz !
İpsala’da ikamet eden M.G. isimli vatandaşın korona virüs testinin pozitif çıkmasının ardından tedbir amaçlı Keşan Devlet Hastanesi’ne nakledilen eşi S.G.’nin testinin sonucu belli olmadan, yoğun kar yağışına rağmen “başının çaresine bak” denilerek, tek başına İpsala’ya gönderilmek istendiği iddia edildi.

Eşi ve oğlunun testlerinin pozitif çıkması sonucu KYK Yurdu’na yerleştirildiğini kaydeden S.G. ise gazetemize yaptığı açıklamada, “eşim ve oğlumun KYK yurduna yerleştirildiği bir ortamda Keşan’dan İpsala’ya tek başıma nasıl gidebilirim ? Dışarısı tabiri caizse kış kıyamet. Köy yollarının çoğu kapalı. Bu ortamda başının çaresine bak denmesi hiç hoş olmadı. Devletimiz sağ olsun, imkanları var. Bu kadar imkan varken bir kadın tek başına, bu kış şartlarında Keşan’dan İpsala’ya tek başıma nasıl dönebilirim ? İpsala ilçemizde sözde devlet hastanesi olmasına rağmen hiçbir hizmet alamıyoruz. Lütfen yetkililerimiz, devlet büyüklerimiz sesimizi duysun. İyi ki İpsala Belediyesi var. Belediye Başkanımız Abdullah Naci Ünsal'a ulaşmamın ardından belediye ekiplerimiz harekete geçerek, belediyemizin özel olarak hazırlamış olduğu karantina aracıyla beni Keşan'dan aldılar. İpsala'daki evime kadar getirdiler. Çok teşekkür ederim” diyerek sözlerini noktaladı.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER