Özel Keşan Hastanesi’nde PCR laboratuvarı açıldı

Özel Keşan Hastanesi’nde PCR laboratuvarı açıldı

YURT DIŞI SEYAHAT İÇİN PCR TEST SONUÇLARINIZ AYNI GÜN VERİLEBİLECEK
Koronavirüs salgını sebebiyle adını sıkça duyduğumuz PCR, tam adıyla Polymerase Chain Reaction (Polimeraz Zincir Reaksiyonu), tıbbi ve biyolojik araştırmalarda uygulanan bir testtir. Bu test ile birlikte kişinin vücudunda virüsün varlığı tespit edilmekte ve en hassas yöntem olduğu kabul edilmektedir.. Pandemi döneminde asemptomatik taşıyıcıların ve semptomatik hastaların tespit edilip, salgının yayılmasını azaltmada çok önemli bir rolü olan PCR testi, küçük bir klinik örnekten çok sayıda kısa DNA ve RNA kopyaları incelenmesini sağlayabilir.
PCR testleri kan üzerinden değil, burun ve boğazdan pamuklu ince bir çubukla alınan sürüntülerle yapılmaktadır. Testin doğru sonuç vermesi için sürüntülerin düzgün bir şekilde alınması çok önemlidir.
Koronavirüs şüphesiyle hastanemize başvuran ve Yurtdışı seyahat için PCR Testi yaptırmak isteyen kişilerden alınan örnekler, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı laboratuvarlarımızda hassas ölçüm metotları kullanılarak titizlikle incelenip, aynı gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Test sonuçlarınız uzman doktor ve raporlama ekiplerimiz sayesinde eksiksiz bir biçimde, hasta bilgilerinin gizliliği ve KVKK veri işleme kuralları çerçevesinde tarafınıza teslim edilmektedir. Ayrıca test sonuçlarına web sitemizin online işlemler sekmesinin altında yer alan tahlil sonuçları kısmından da ulaşılabilmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER