Tatilciler gitti, vaka sayısı bakın ne oldu ?

Tatilciler gitti, vaka sayısı bakın ne oldu ?

Bayram tatili ve sonrasında deniz turizminin yaşandığı Saros bölgesindeki hareketlilikle birlikte Edirne’de vaka sayıları geçen hafta her 100 bin kişide 191,51 olmuştu. Bu hafta düşüşe geçen vaka sayılarıyla birlikte Edirne’de son verilere göre vaka sayısı 74,06'ya geriledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 7-13 Ağustos'ta illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı. Buna göre geçen haftaya kıyasla Trakya illerinde vaka sayısı en çok Edirne'de düşüş gösterdi. Geçen hafta her 100 bin kişide görülen vaka sayısı 191,51 olan kentte son verilere göre vaka sayısı 74,06'ya geriledi.
Haziran ayı başlarından temmuz ayı ortalarına kadar vaka sayısı oldukça düşük seyreden Edirne'de vakalar geçen ayın ortalarında artışa geçti. Bu artışın deniz turizminin yaşandığı Saros bölgesindeki hareketlikten kaynaklandığı üzerinde duruluyor. 31 Temmuz - 6 Ağustos vaka sayıları son haftaların en yüksek düzeyine ulaşan kentte vaka sayısı bu hafta yeniden düşüşe geçti.Kaynak: Edirne Gazetesi

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER