AK Partili Aksal, yeni KDV indirimlerini değerlendirdi

TBMM Kefek Başkanı – AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine toplantısı sonrası açıklamalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AK Partili Aksal, yeni KDV indirimlerini değerlendirdi

“Son yıllarda tüm Dünya’yı etkisi altına alan pandemi nedeniyle gıda ve temel ihtiyaç maddeleri başta olmak üzere, tüm sektörlerde tedarik ve üretim sıkıntısı sonucu, mali problemler, küresel çapta ekonomik sıkıntılar yaşanmaktadır. Devletimiz ve hükümetimizle tüm çalışmalarımızı ve politikalarımızı vatandaşlarımızın bu süreci en az etki ile geçirmesi odağıyla oluşturuyoruz. Cumhurbaşkanımızın özellikle vurguladığı üzere ‘’

Sabredersek, çalışmaya devam edersek, sağlam durursak, hedeflerimize doğru yürümeyi sürdürürsek hepimizi güvenli, huzurlu, müreffeh bir geleceğin beklediğinden şüpheniz olmasın.

Cumhurbaşkanımızın açıkladığı yeni düzenlemelerimiz kapsamında:


-Temel ihtiyaç maddelerinden deterjan, sabun, tuvalet kağıdı, peçete, bebek bezi gibi ürünlerin KDV'si yüzde 18'den yüzde 8'e indirilecek.

- Yeme içme hizmetlerinin tamamında KDV oranı yüzde 8 olacak.

- Net alanı 150 metrekareyi aşmayan konutlarda KDV oranı yüzde 8 olacak.

- Arsa ve arazilerin KDV oranı yüzde 8'e indirilecek. Böylece inşaat sektörünün üzerindeki finansman yükü azaltılmış olacak.

- Tarım sektöründe her türlü sertifikalı tohum, fide, fidan teslimlerinde KDV %1’e, süt toplama tankları gibi kimi ürünlerdeki KDV de %8’e düşürülecek.

Desteklerimizle, düzenlemelerimizle devletimizin ve bakanlıklarımızın çalışmalarıyla her fırsatta milletimizin her daim yanında olmak için çalıştık, Cumhurbaşkanımızın açıkladığı daha birçok yeni düzenlemeyle de ülkemizin refahı için çalışmaya devam edeceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rami ikiz
Rami ikiz - 11 ay Önce

Sayın vekilim birde sisden bir isteyim var ben ak partili olarak emekli bir vatandaş olarak tırakya ünüversite sinin ali görmenizi istiyorum iki gündür gidiyorum tüp bebek bölümünüde insanları kime şikayet edebilirim sisemi yoksada cimeremi sisden ricam bir kere gidin görün o insanların ahlini asensörler calışmıyor vadandaşın sucu emekli ve garibanmı olmaktadır sise iyi günlerdilerim selam ve sevgiler saygılar sunarım

SIRADAKİ HABER