Başkan Engin: “13. Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu olacak!”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu. Hem yerel hem de genel gündemle ilgili samimi açıklamada bulunan Başkan Engin, çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yapacağız." dedi.

Başkan Engin: “13. Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu olacak!”

Gerçekleştirdiği çalışmalarla her kesimden büyük bir takdir toplayan Başkan Engin, 14 Mayıs seçimleri ile ilgili hem genel hem de yerel değerlendirmede bulundu. İYİ Parti teşkilatı olarak Edirne'de oylarını yükselten 1. sırada yer alan il olduklarını belirten Engin şunları söyledi:" Bizler İYİ Parti Edirne teşkilatı olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz 14 Mayıs seçimini geride bıraktık. Şimdi önümüzde 28 Mayıs seçimleri var. Şunu belirtmek isterim ki İYİ Parti Edirne Teşkilatı 81 ilde oyunu arttıran 1. İl olarak istatistiklerde yer alıyor. Geçtiğimiz seçimlerde %16 olan oy oranımızı bu seçimlerde % 21'i çıkarttık ve Edirne'den Prof. Dr. Mehmet Akalın'ı milletvekili olarak meclise uğurladık. Seçimlerin hemen akabinde İYİ Parti Edirne teşkilatı olarak 14 Mayıs seçimlerini değerlendirdik. 28 Mayıs seçimleri için neler yapabileceğimizi masaya yatırdık. İYİ Parti olarak az oy aldığımız ilçeleri belirledik, ne tür ziyaretler gerçekleştirmemiz gerektiğini ilişkin istişarede bulunduk. Milletvekilimiz Akalın ile birlikte sahada çalışmalara başladık vatandaşlarımızla birebir görüşerek Millet İttifakı'nın ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun vaatlerini halka anlatmak için bu yola çıktık.
"EDİRNE'DE KAPI KAPI DOLAŞIYORUZ"
Genel seçimlerde tabii ki de istediğimiz oy oranını elde edemedik fakat biz Edirne'de oyumuzu arttırdığımız için sahalara çok motive çıktık. Bazı söylemler olabiliyor oy vermeyeceğim sandığa gitmeyeceğim gibi. Fakat bu seçmenler Millet İttifakı seçmenleri. Bu seçmenlerimize sesleniyorum. Lütfen sandığa gidip demokrasiye sahip çıksınlar. Özellikle öğrenciler maddi olarak sıkıntıya düşüyor olabilir bu seçim zamanı yol masrafları bir hayli pahalı bunun için de çalışmalarımız olacak. O yüzden lütfen herkes sandığa gitsin. Kimse umutsuzluğa kapılmasın. Edirne'de 30 bin arasında oy kullanılmadı. Biz bu seçmenlere de bizzat ulaşmaya çalışıyoruz. Seçim güvenliği konusunda bazı aksamalar, tutarsızlıklar oluştu. Fakat ben eminim ki 28 Mayıs'ta Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı, Genel Başkanımız Meral Akşener ise Başbakan olacak. Bunun için elimizden geleni yapacağız. Sandıklara sahip çıkacağız. Zafiyet göstermeyeceğiz. Çalışmalarımıza devam edeceğiz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER