Başkan Helvacıoğlu, Türk bayrağını müze binasına dikti !

Keşan Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan Kent Müzesi’nde restorasyon çalışmaları 20 Ocak 2023 Cuma günü tamamlandı. Konuyla ilgili olarak düzenlenen ve 14.00 sıralarında başlayan basın toplantısına; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Bayramoğulları Restorasyon Firması Sahibi Mehmet Bayram ve şirket yetkilileri Mustafa Şeker, Çağrı Bayram, Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik, Keşan Kent Müzesi Koordinatörü Arkeolog Aslı Avcı, Kontrol Ekibi Benhür Felek, Emre Aykut Yıldırım, Melek Meşe katıldı.

Başkan Helvacıoğlu, Türk bayrağını müze binasına dikti !


 

“Restorasyon çalışmalarının her anı titizlik ile yürütüldü”
Toplantıda konuşan Helvacıoğlu, “Bugün, heyecan ile beklediğimiz bir günü yaşıyoruz. Keşan’ımız için gurur verici bir an. Keşan’ımızın 100 yılını yaşatacak, Keşan Kent Müzemizin restorasyon çalışmaları bugün sona erdi. Kutlu bir maziyi kuşaktan kuşağa aktaracak, Keşan’ımızı çok farklı bir alana taşıyacak, kültür hayatımıza büyük katkıda bulunacak müzemizin bugün restorasyon tamamlama anahtarını yüklenici firmamızdan teslim alacağız. Bildiğiniz gibi bu serüven 2019 yılında göreve geldiğimizde başladı. Malumunuz tarihi bir bina ve restorasyon çalışmalarının her anı titizlik ile yürütüldü. Sonrasında geçen süreçte ise müzemize binlerce envanter ve sözlü tarih çalışmaları kazandırıldı.” dedi.

“Keşan’ımızda yapılan tüm yeniliklere getirdiğimiz vizyonel anlayışı restorasyon çalışmalarımıza da yansıttık”
Keşan’ın 100’lerce yıllık birikimini en modern imkanlarla sergileneceği güne çok az bir zaman kaldığını ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Altını çizerek ifade etmek isterim; son dönemde Keşan’ımızda yapılan tüm yeniliklere getirdiğimiz vizyonel anlayışı restorasyon çalışmalarımıza da yansıttık. Bu titiz çalışmaların önemli bir nedeni daha var. Çünkü bu gördüğünüz yapı sadece bir müze olarak değil; yaşayan bir kültür kampüsü ve Keşan’ın çekim merkezi olacak. Ben bugün herkes adına Keşan için gururluyum...! Gençlerimiz, çocuklarımız ve büyüklerimiz adına mutluyum bu onurun asıl mimarları, bizlere bu desteği, enerjiyi ve çalışma azmini veren sizlersiniz. Ben bu düşüncelerle; tüm hemşehrilerimi gönülden muhabbet ile selamlıyorum, sizlere destekleriniz için şükranlarımı sunuyorum. Keşan’ımıza ve yarınlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”
Helvacıoğlu, restorasyon çalışmalarının yaklaşık 15 milyon TL mal olduğunu, Keşan Kent Müzesi çevre düzenlemesi işi ihalesinin ise 8 Şubat’ta yapılacağını sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından Mehmet Bayram, kent müzesinin anahtarını Mustafa Helvacıoğlu’na verdi. Helvacıoğlu ise Bayram’a restorasyon çalışmalarının titizlikle yürütülmesinden dolayı plaket takdim etti.

HELVACIOĞLU, MÜZE BİNASININ ÇATISINA TÜRK BAYRAĞI DİKTİ
Daha sonra ise Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, restorasyon çalışmalarının tamamlanması nedeniyle müze binasının çatısına Firma Sahibi Mehmet Bayram ile Türk Bayrağı dikti.
Keşan Kent Müzesi Binasına Türk Bayrağı dikerek eski bir geleneği yeniden canlandırdıklarını dile getiren Helvacıoğlu, “Hayırlı olsun. Keşan için gurur günü. Bayrağımızı binamızın çatısına diktik. Geçmiş ve gelecek arasında köprü olacak müze çalışmalarımızda önemli bir adımı daha attık. Mutluyuz gururluyuz.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çetin Yılmaz
Çetin Yılmaz - 1 yıl Önce

Keşan'ın geleceği Saros körfezidir ve Saros AKP tarafından hunharca yok ediliyor. Bu bayrak dikme komik boş işler. Keşan'da tarım, hayvancılık bitmiş.

SIRADAKİ HABER