Cezaevi izinleri uzatıldı mı, AK Partili vekil cevapladı..

Cezaevi izinleri uzatıldı mı, AK Partili vekil cevapladı..

AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Fatma Aksal; cezaevi izinleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.
“Küresel çapta yaşadığımız Covid-19 salgını riskinin henüz hayatın olağan akışında yaşamamızı sağlayacak ölçüde azalttığını söylemek mümkün değildir. Maske- Mesafe-hijyen kuralımız hala önem arz etmektedir. Cezaevlerimiz de toplu yaşanan ve riskin en yüksek olduğu kurumlar arasında yer almaktadır.
Sağlık Bakanlığımız ve Halk Sağlığı Genel Müdürlüğümüzün bu yönde yaptığı çalışmalar sonucu “COVID-19 pandemisine ilişkin salgın riskinin ortadan kalkmamış olması nedeniyle hükümlülere verilen COVID-19 izin sürelerinin 2 (iki) ay süre ile uzatılmasına” dair önerisi doğrultusunda açık ceza infaz kurumlarında bulunan veya açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler ile denetimli serbestlik tedbiri uygulanmak suretiyle cezalarının infazına karar verilen yükümlüler hakkındaki izin sürelerinin, 31 Ocak 2022 tarihinden itibaren 2 (iki) ay süreyle uzatılmasına karar verilmiştir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER