CHP Edirne’ye 123 yeni üye

CHP Edirne’ye 123 yeni üye

CHP Merkez İlçe Başkanlığı, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı ve Edirne Belediye Meclis Üyesi Savaş Üner’in öncülüğünde CHP’ye üye olan 123 vatandaşa parti rozeti takıldı. 77 yaşında Fatma Kabakçı’ya CHP üye rozetini takan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Atatürk ve arkadaşlarının özlediği Cumhuriyeti yeniden hep birlikte kuracağız” dedi.

CHP Merkez İlçe Başkanı öncülüğünde CHP Belediye Meclis Üyesi Savaş Üner, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Reyhan Güzel, Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Kıyı destekleri ile çoğu kadınlardan oluşan 123 yeni üyeden 77 yaşında Fatma Kabakçı’ya CHP üye rozetini takan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Atatürk ve arkadaşlarının özlediği Cumhuriyeti yeniden hep birlikte kuracağız” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Merkez İlçenin düzenlemiş olduğu üye rozet takma törenine Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP yerel yönetimler heyeti olarak Bilecik milletvekili Yaşar Tüzün, Antalya Milletvekili Cavit Arı, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve CHP Merkez İlçe Başkanı Av. Burak Güngörmedi ilçe belediye başkanları partililer katıldı.


Açılış konuşmasını yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Av. Burak Güngörmedi; Genel merkezimizin bir isteği oldu üye sayılarını artıralım dedi ve bizde 3 günde 123 üye bulabildik kendimize. Bu çalışmalarda Belediye Meclis Üyemiz Savaş Üner bize hem fikir hem görüş olarak yardımcı oldu ve sonuçta böyle güzel tablo yarattık. Özellikle kadın yeni üye sayımızın bu kadar olması bize gurur sağladı” dedi.
BAKIŞ AÇINIZ ÖNEMLİ. ONLAR BAKTIĞINDA BETON GÖRÜYORLAR AMA BİZ BAKTIĞIMIZDA YEDİ DÜVELE KARŞI KOYAN BİR İRADEYİ GÖRÜYORUZ


Atatürk’ü bir put olarak görenlere şu şekilde çok sert yanıt veren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; “Cumhuriyet Halk Partisi dünyada en etkili 10 partiden birisi. Cumhuriyet devrimlerini kurdu ve bu güne kadar yaşatılmasını sağladı ve bu günden sonrada sağlayacak. Bizi en çok suçladıkları şeylerden birisi siz bayramlarda gidip bir puta tapıyorsunuz, bir beton heykelin önünde anlamsız bir şekilde saygı duruşunda bulunuyorsunuz, betona bakıyorsunuz selam veriyorsunuz diyorlar ya . Bir söz var; neye baktığınızdan çok hayatta, nereden baktığınız önemli. Bakış açınız önemli. Onlar baktığında beton görüyorlar ama biz baktığımızda yedi düvele karşı koyan bir iradeyi görüyoruz.
Biz baktığımızda; emperyalistleri topraklardan denize döken kuva-i milliyeyi görüyoruz. Biz baktığımızda 1934’te Avrupa’nın birçok ülkesi daha tanımazken kadınlara verilen özgürlükleri seçme seçilme hakkını görüyoruz. Biz onun deniz mavisi gözlerine baktığımızda tam bağımsız Türkiye’yi görüyoruz. Biz onun gözlerine baktığımızda geleceği kuracak olan o gencecik evlatlarımızı torunlarımızı görüyoruz. O yüzden onların nereye baktığı önemli değil, bizim bakarken ne gördüğümüz ne hissettiğimiz önemli. Biz Mustafa Kemal Atatürk deyinde tam bağımsız ilelebet payidar olacak uğruna her şeyi gözü aldığımız Türkiye Cumhuriyetini görüyoruz ve görmeye devam edeceğiz.


Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu diyor ya geliyor gelmekte olan, en kısa sürede halkın iktidarını bu güzel vatanda beraber kuracağız” şeklinde ifade etti.
Kadınlar isterse dünyayı isterse Türkiye’yi değiştirir diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun; söylenmesi gereken çok şey söylendi artık çalıma zamanı. Eğer bu ülkenin kurucu partisi isek, kurtarıcı partisi de olmak zorundayız. Geçmişte nene hatunun yaşadıklarını bu vatan toprağı için mücadele veren o inancın aynısını taşımak zorundayız. Bize Cumhurbaşkanlığı sistemi ucube sistemi dayattılar ve üç yıllık faturası yoksulluk yokluk oldu. Çaresizlik oldu. Her geçen günde maalesef olumsuzluğa doğru gidiyoruz. Biz cumhuriyeti 100. Yılında bize düşen o kurucu iradeye laik olmak onların kurduğu cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmak zorundayız.


Bu ülkeyi kurtaran Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları olan borcumuzdur bu borcu ödemek zorundayız. İşimiz zor biliyorum sorumluluğumuz büyük ama bunu aşabilecek güçteyiz. Kadınlarımız en büyük gücümüz. Onlar isterse dünyayı değiştirir bu irade inşallah Türkiye’yi değiştirecek. Oda kadınlarımızın iradesi ile olacak. Bugün bu kalabalığı görünce bir kez daha iktidara geleceğimize inandım. Yol arkadaşlığına karar verdiğiniz bu yolumuz iktidar yolu olacak ve Mustafa Kemal Atatürk’ün özlediği bu ülkeyi hep birlikte kuracağız” diye ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER