CHP ve AKP arasında “rezillik” tartışması

CHP ve AKP arasında “rezillik” tartışması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'ın tercümanı için kullandığı 'hanım kızımız' ifadesine karşılık Sanayi ve Teknoloji Bakanı "Rezilsin" ifadesini kullandı. CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül Bakan Mustafa Varank'a, Erdoğan'ın sözlerini hatırlatarak “asıl rezillik bu sözleridir” diyerek yanıt verdi.
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bir konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tercümanı hakkında bahsederken “hanım kızımız” ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu’nun bu ifadesini doğru bulmayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “sen kendi partindeki kadınlara bu şekilde mi hitap ediyorsun? Bu rezillik” diyerek tepki gösterdi. Bakan Varank’ın “Hanım kızımız” ifadesine neden tepki gösterdiği anlaşılmazken CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleriyle tepkiye karşılık verdi.
CHP'li Bülbül, yaptığı açıklamada "Asıl rezillik Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kadınlar için kullandığı sözlerdir” dedi. Bülbül, “Cumhurbaşkanı Erdoğan kadınlarla ilgili olaylarda, ’Sürtük, Kız mıdır kadın mıdır bilemem ? Kadın erkek eşitliği fıtrata ters, Kadına şiddeti abartıyorlar, Anneliği reddeden kadın eksiktir, yarımdır’ gibi kadını aşağılayan hakaret eden cümleler kuruyor. ‘Hanım kızımız ‘demek ki rezillik yoksa bu sözler mi daha rezillik. Halkımız bunu açık ve seçik ayırt edebilecek durumdadır” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER