CHP’li Üner, “Aday adayı olarak, 253 köyü ziyaret edeceğim”

Seçim takviminin açıklanmasıyla birlikte Milletvekili Aday Adaylığını parti binasında açıklayacağını söyleyen Edirne Belediyesi CHP Meclis Üyesi Savaş Üner, şu an aday adayı gibi değil aday gibi çalıştığını belirtti.

CHP’li Üner, “Aday adayı olarak, 253 köyü ziyaret edeceğim”

Cumhuriyet Halk Partisi'nden Edirne Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan, seçim takviminin ilan edilmesiyle birlikte resmi açıklamasını Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı'nda gerçekleştireceğini ifade eden Edirne Belediyesi CHP Meclis Üyesi Savaş Üner, Edirne'de gazetecilerle bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Üner, ayrıca gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
Üner, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Sizlerle genel bir değerlendirme yapmak istedik. Bu değerlendirme şu ana kadar olan saha izlenimlerimizi kapsamaktadır. Seçim takvimi açıklandıktan sonra siz değerli basın mensupları, partililerimiz ve sevenlerimizle, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığımızda Aday Adaylığı seçim kampanyamızı fiilen ve resmen başlatacağız. Şu an resmi aday adaylığı süreci başlamadığı için sizlerle burada buluşmak istedik.
ADAY ADAYI GİBİ DEĞİL, ADAY GİBİ ÇALIŞIYORUZ

Aday adayı gibi değil aday gibi çalışıyoruz. Şu ana kadar ziyaret gerçekleştirdiğimiz ilçeler; Edirne merkez, Keşan, Uzunköprü, İpsala, Enez ve Süloğlu. En kısa sürede; Meriç, Havsa, Lalapaşa da ilk tur ziyaretlerimizi tamamlayacağız. Aday adaylığı sürecinde hedefimiz, merkez ilçe dahil olmak üzere 9 ilçe ve 253 köy ziyaretini tamamlamak. Şu ana kadar 70'e yakın köy ziyaretleri gerçekleştirdik. Gittiğimiz ilçelerde, günde en az 20 ziyaret gerçekleştiriyoruz. İlçe başkanlarımızı, tüm seçilmişlerimizi, basın mensuplarını, iş insanlarını, muhtarları, sivil toplum temsilcilerini ziyaret etmeye özen gösteriyoruz. Ziyaretlerimizde, halkımızın yaşadığı tüm sorunları, sıkıntıları tek tek not alıyoruz. Sadece merkezde değil, aynı zamanda kırsalda ve köylerde de çalışmalar yürütüyoruz.
TÜM SEÇMEN GRUPLARINA DOKUNARAK ÇALIŞIYORUZ


Sizlerin de bildiği üzere 2009 yılından beri belediye meclis üyeliği görevimi sürdürüyorum. 9 yıl Edirnespor başkanlığı yaptım. Sahada çalışma yaparken sadece sol ve sosyal demokrat seçmene değil tüm seçmen gruplarına dokunarak çalışıyoruz. Esnaf tabanlı bir siyasetçi olmamın getirdiği avantajları sahada yaşıyorum. Esnaf demek herkesle, her kesimle iletişim halinde olmak demek.
KONUŞTUĞUMUZ AN DA BELGELERLE KONUŞURUZ


Bazı kişiler sosyal medya üzerinden dedikodu siyaseti yaparak, partimizin kurumsal kimliğine zarar vermektedir. Bu kişiler, kendilerinden eminse ve ellerinde belgeleri varsa, partimizin zarar görmemesi adına kendilerini belgelerle konuşmaya davet ediyorum. Bizler de bu tarz siyaset yapmaya kalkarsak, konuştuğumuz an da belgelerle konuşuruz fakat partimizin kurumsal kimliğini her şeyin üzerinde görüyoruz. Bizim için aslolan Cumhuriyet Halk Partisidir. Bazı basın mensubu ağabeylerimiz, bizleri eleştiriyor. Eleştirebilirler, en doğal hakları. Ama iletişime açığız. Telefonum 24 saat açık. Sormak istedikleri bir konu olduğunda bize her zaman ulaşabilirler.
ASIRLIK PARTİMİZDE GÖREV YAPMANIN SORUMLULUĞUN BİLİNCİNDEYİZ


Sizlerin de bildiği üzere, Belediye Başkanımız Sayın Recep Gürkan'ın Trakya Üniversitesinde görev yaptığı dönemde, 2009 yılında, en genç Belediye Meclis Üyesi seçildim. Partimizin tüm seçilmişleri, milletvekilleri, belediye başkanları bizim için birer değerdir. Partimizin kurumsal başarısı için çalışıyoruz. Hedefimiz, kişisel başarılar hiçbir zaman değildir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu, asırlık bir partide görev yapmanın sorumluluğun bilincindeyiz.

HEDEFİMİZ, 6'LI MASANIN İKTİDAR OLMASI
Hedefimiz, 6'lı masanın iktidar olması. Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun önderliğinde partimizi iktidara taşıyacağız. Şu anda iktidar olmaya odaklanmış durumdayız. 6'lı masanın adayı kim olursa olsun onun için mücadele edeceğiz. Yola çıktığımız günden itibaren dediğimiz gibi, sıkılmadık el, gezilmedik köy bırakmadan seçim kampanyamızı sürdüreceğiz.

ÜNER, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Cumhuriyet Halk Partisi'yle ilgili sosyal medyada paylaşılan '2 Milyon' söylemlerinin kimin için kullanıldığını bilmediğini söyleyen Üner, Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu şekilde anılmasının hadsizlik olduğunu vurguladı. Üner, açıklamasını şöyle sürdürdü, “Sosyal medyalarda öyle bir cümleler kullanılıyor. Bu kimin için kullanıldığını bilmiyorum. Sonuçta bir sürecine giriyoruz. Seçim sürecine girdiğinde adaylar mutlaka bir para harcayacaklar. Bunun rakamı ne olduğu belli değil ucu açık. Ama söylenilen 2 Milyon lirayı partideki makamlara verilecek gibi görülürse ve lanse edilirse bu hadsiz bir açıklamadır. Parti adına söylenmiş bir şeyse ben bunu yapan kişileri kınıyorum yani. Ama para harcanacaksa tabii ki adaylar kim olursa olsun çıktığı süreçte illa ki para harcayacaklar. Köy köy ilçe ilçe geziyoruz. Bunların masrafları var. Rakam olarak bir şey demiyorum.”

ADIM GİBİ SAVAŞMAYA DEVAM EDECEĞİM

Milletvekilliği adaylık sürecinde partimizin vermiş olduğu karara saygı duyacağız. Şu an 42 yaşındayım, önümüzde siyasi olarak uzun bir serüven var. Belki bu dönem olmazsa, önümüzdeki olacak. Belki daha farklı gelişmeler olacak. Aday olmasam bile partimizin göstereceği adayın yanında olacağım. Ön seçim ve ya atamı gibi bir sorunum yok. Ön seçim de olsa atama da olsa adım gibi savaşmaya devam edeceğim.”


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER