DP’li Hakan Selvi, “DP, merkez sağın liderliğine aday”

DP’li Hakan Selvi, “DP, merkez sağın liderliğine aday”

Demokrat Parti’nin (DP) “Özgür Birey, Güçlü Toplum Başka Bir Türkiye” sloganıyla düzenlenen 14. Olağan Kongresi, geçtiğimiz Pazar günü Ankara Atatürk Kapalı Spor ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.
Kongrede, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal güven tazeledi.
Bölgemizden kongreye katılan isimlerden biri olan DP İpsala İlçe Başkanı Hakan Selvi, kongreye ilişkin görüşlerini gazetemizle paylaştı, “6 Mart tarihinde Ankara’da gördüğüm tabloya göre, partimiz merkez sağın lideri olmaya adaydır.
76 yıllık bir davanın var olduğundan ve yapmış olduğumuz mücadeleden dolayı ‘Yeter artık söz milletindir’ diyoruz. Son kongremiz daha önceki kongrelere göre çok farklı bir kongre oldu. Vatandaşlarımız, ‘Artık yeter, AKP’nin devri kapandı. Şimdi DP var. Ve merkez sağın yeni adresi olacaktır’ diyor.
Yasaklar, yoksulluk ve yolsuzluklar artık millete yeter, dedirtiyor. Bu millet, bu 3Y ile bu iktidarı gönderecek. Türkiye sadece 5 müteahhide çalışıyor. Ve ülkemizi her geçen gün daha da karanlığa sürüklüyorlar. Ama Millet İttifakı, güçlendirilmiş parlamenter sistem ile ülkemizi yeniden aydınlığa çıkaracaktır. Partimize katılımlar her geçen gün çoğalmaktadır. 24. Dönem CHP İstanbul Milletvekili Sayın Faik Tunay, İYİ Parti Kurucu Üyesi ve son yerel seçimlerde Fatih Belediye Başkan adayı olan Fatih Aksoy ve eski Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu, AKP’den istifa ederek partimize katılmışlardır. Rozetlerini Genel Başkanımız Sayın Gültekin Uysal takmıştır. Partimize yeni üye kayıtları devam etmektedir. Tüm dava arkadaşlarımızı ve saygıdeğer İpsalalı hemşehrilerimizi partimize bekliyoruz.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER