Fatma Aksal, ‘Edirne Şehir Gönüllüsü’ oldu

Fatma Aksal, ‘Edirne Şehir Gönüllüsü’ oldu

Edirne Milletvekili Aksal, Edirne Şehir Gönüllüleri Vakfı’nı ziyaret ederek, gönüllü üye oldu.
Edirne için yapılan her projeye her adıma daima gönülden destek verdiğini belirten Aksal;
“Edirne Valiliği’nin girişimleriyle kurulan ve Sayın Valimizin kıymetli eşleri Dr. Ayten Canalp’ın himayelerinde faaliyet gösteren Edirne Şehir Gönüllüleri Vakfı’nı ziyaret ederek gönüllü üye olduk. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde toplumun yarısını oluşturan kadının ekonomide sosyal hayatta yer edinmesinin ne denli önemli olduğunun bilinciyle, kadına destek veren girişimi üretimi teşvik eden her projeyi koşulsuz destekliyorum. İhtiyaç sahiplerini tespit ederek yardımda bulunan bu vakıf, Edirne’nin garibine, gurubasına, fakirine ve fukarasına dokunmanın yanında, Kadın Girişimi Üretim ve İşletmelerine de destek veriyor” dedi.
İl genelinde Edirne’de faaliyet gösteren diğer kooperatifler ile de istişare içerisinde bulunduklarını belirten Aksal; “17 Kadın Kooperatifimizin kurucuları ile de bir araya geldiğimiz ziyarette, kadınlarımızın ekonomik güçlenmesinde Kadın Kooperatiflerinin önemine ilişkin değerlendirmelerde bulunduk.
Sayın Ayten Canalp hanımefendiye, İl müdürlerimize, vakıf yöneticilerimize ve kıymetli kadınlarımıza emekleri ve Edirne’mize kattıkları katma değer için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER