Genç Parti'den BTP’ye ziyaret

Genç Parti'den BTP’ye ziyaret

Genç Parti Genel Sekreteri Melek Dingaz Yaralı başkanlığındaki bir heyet BTP Teşkilat Başkanı Av. Lütfullah Önder'i makamında ziyaret etti.
Sıcak bir atmosferde gerçekleşen ziyarette ülke gündemi ve olası erken seçim ile ilgili fikir alışverişi yapıldı.
Genç Parti Genel Sekreteri Melek Dingaz Yaralı partinin kurucu genel başkanı Cem Uzan'ın selamlarını iletti.
Uzan'ın ülke gündemini yakından takip ettiğini belirten Yaralı, önümüzdeki erken ya da vaktinde yapılacak ilk seçimde vatandaşa farklı seçenekler sunmak gerektiğini, bunun için de BTP dahil birçok parti ile birlikte hareket edilebileceğini ifade etti.
BTP Teşkilat Başkanı Av. Lütfullah Önder, BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın Z kuşağına hitap eden, onları anlayan, onların isteklerini bilen ve onlara çözüm sunan bir genel başkan olduğunu belirtti.
"Bizler Türk siyasetinde söyleyecek sözü olan, programı olan bir partiyiz" diyen Önder, Bağımsız Türkiye Partisi'nin en büyük avantajı olarak gördükleri 2 başlığı anlattı:
"Birincisi; çok büyük bir fikri mirasa sahibiz, bir ekonomik teze sahibiz. Milli Ekonomi Modeli 2007 Kongresinde BTP'nin programına alındı. O günden sonra biz "iktidara geldiğimizde bakarız demiyoruz, iktidara geldiğimizde ekonomiden eğitime kadar her anlamda programımız hazır" diyoruz.
İkincisi; genç genel başkanımız Hüseyin Baş ile birlikte, Anadolu'da 74 ildeki teşkilatlarımız bir dava olarak bunu görüyor, büyük bir benimseyişle bunu benimsiyor. Bireysel menfaati bir kenara bırakan onbinlerimiz var. Bu, çok kıymetli bizim açımızdan."


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER