“Keşan-Enez yolundaki kazaların sorumlusu iktidardır”

“Keşan-Enez yolundaki kazaların sorumlusu iktidardır”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Keşan Enez Yolunda meydana gelen ölümlü kazayı TBMM gündemine taşıdı.
Yolun yapımını sürekli gündeme getirdiklerini ancak bir şey yapılmadığını hatırlatan Doç. Dr. Gaytancıoğlu TBMM’deki konuşmasında şunları söyledi: “Burada sürekli gündeme getirdiğim Keşan-Enez yolunun durumunda bir iyileştirme olmuyor ama -daha on beş gün bile olmadı- burası can almaya devam ediyor. Keşan-Enez yolunun durumu utanç vesikasıdır. Bu vesika da AKP'nin boynunda asılı durmaktadır. AKP bu vesikadan rahatsız olmayabilir ama ‘Biz vatandaşımızın can ve mal güvenliğinden endişeliyiz ve bir an önce yolun yenilenmesini istiyoruz’ demiştim.
Gün geçmiyor ki kaza haberleri duymayalım. Maalesef, bu yolda bir vatandaşımız daha hayatını kaybetti; hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum.
İstanbul'da harf değiştirmekle meşgul Ulaştırma Bakanına diyorum ki: ‘Gidin Keşan-Enez kara yolunu görün, görün ve bilin ki bu yolda olan bütün kazaların, can kayıplarının sebebi bu yolun standartlarını düzeltmeyenler olarak sizsiniz. 21'inci yüzyılda insanlarımızı kağnı yoluna mahkûm ettiniz.’

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER