“Muhtarlıklar tebligat depoları oldu”

“Muhtarlıklar tebligat depoları oldu”

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu muhtarlıkların tebligat depolarına dönüştüğünü belirti.
TBMM’de bu duruma ilişkin bir açıklama yapan Doç. Dr. Gaytancıoğlu şunları söyledi:
“AKP bir ilki daha gerçekleştirerek muhtarlıkları tebligat depolarına dönüştürdü. Demokrasimizin temel taşları olan muhtarlarımız tebligat memuru, muhtarlıklar tebligat depoları olmuştur. Türkiye'nin neresinde olursa olsun içinde yüzlerce, binlerce ceza, borç, mahkeme tebligatı olmayan muhtarlık yoktur.
Vatandaş kapısına gelenin ne olduğunu bildiği için postadan gelen zarfları almaktan kaçıyor. Bu zarflar da tebligat yığını olarak muhtarlıklarda duruyor. On dokuz yılın sonunda Türkiye'mizi getirdiğiniz yer borç, ceza, icra cennetidir. Saray çevresi dışında borçlu olmayan kalmadı.
Muhtarlar bu tebligatları beklemekten asıl işlerini yapamaz, mahallelinin sorunlarını ilgili yerlere iletip çözmek için çalışamaz duruma geldiler. İcra dosyaları, ceza makbuzları dağları aştı, bunları üst üste yığsak açık ara Türkiye'nin ve dünyanın en yüksek dağı olur.
AKP'nin ekonomi bilgisi ülkeyi batırdıkça icra dosyaları yükselip durmakta. Aslında AKP demeyip tek adam demek daha doğru olacak. Tek adamlığın sonu ülke için felaket olmuştur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER