Okan Gaytancıoğlu, “Beslenme çantaları boş”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de yaptığı açıklamada okul çağındaki çocukların yoksulluk nedeniyle yetersiz beslendiğini belirterek okul sütü uygulamasının yeniden başlatılmasını istedi.

Okan Gaytancıoğlu, “Beslenme çantaları boş”

Ekonomik krizin en çok yoksul aileleri vurduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Gaytancıoğlu ailelerinin çocuklarının beslenme çantasına süt koyamadığını ifade ederek şunları söyledi:
“AKP halkımızı yoksullaştırdıkça, açlık orduları büyüyor. Aileler yetersiz besleniyor. Gelişme çağındaki çocuklarımız, gençlerimiz gerektiği gibi beslenemiyor.
Artık yoksulluğa mahkûm edilen milyonların çocukları beslenme çantalarına süt koyamaz hale geldi. Okul sütü uygulamasına hemen tekrar başlanmalıdır. Devlet okullarda sadece sabah kahvaltısı değil öğle yemeği de vermelidir. Hem de öyle sözde değil, adam gibi çocuk ve gençlerimizi sağlıklı besleyecek yemekler verilmelidir.
Yarınımız olan çocuklarımız aç okula gidiyor. Hazine garantili yandaşlarınıza milyarlarca doları bu çocukların hakkını çalarak veriyorsunuz. Bu çocukların hakkı, vebalı boynunuzdadır.
Gidin okul çocuklarının beslenme çantalarına bir bakın, ondan sonra geçiş garantili köprüleri, uçuş garantili kuş uçmaz kervan geçmez havaalanlarını savunun.
Bugün, milyonların yoksullaşmasıyla zenginleştiğini sananları yarın dımdızlak bırakacağız. Çalınan her şey sahiplerine; bu ülkenin yoksul bırakılmış, namuslu halkına verilecek.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER