“Söğütlük’ten ve Meriç Nehri’nden elinizi çekin!”

Edirne AKP il temsilcileri tarafından “Edirne’ye büyük hizmet” diyerek başlanan, Söğütlük ve Meriç Nehri üzerindeki talan projeleri iflas etti. Zaten halka ait olan doğal ormanı adına Millet Bahçesi dedikleri rant bahçesine çevirmeye çalışan zihniyet Edirne halkının direnişiyle yenilgiye uğratıldı. Doğasına, ormanına sahip çıkan halk kazandı rant projesi mahkeme kararı ile durduruldu.

“Söğütlük’ten ve Meriç Nehri’nden elinizi çekin!”

Mahkeme’nin de halkın da kararı nettir. Söğütlük üzerinde yapılan çalışmayı durdurun, ihaleyi iptal edin! Söğütlük Kent Ormanı doğaldır, doğal kalsın.
ÇILGIN PROJELERİNİZDEN BIKTIK!
Gözünü rant bürümüş bu zihniyetlerin projeleri tabii ki son bulmuyor. Yine halkın tüm itiraz ve uyarılarına rağmen
Balkanlar'ın en büyük nehirlerinden biri olan Meriç Nehri’nin her iki yakası beton duvarlarla kapatılarak “kanal” haline getirildi. Doğaya ve yaşama düşman bu projeye yapılan tüm itirazlara rağmen milyarlarca liralar harcandı ancak daha sonra “çirkin” bulunarak söküldü.
Doğayı düşünmedikleri gibi halkın parasını da düşünmeyerek çarçur etmekten geri durmayanlar, “çirkin” projenin yerine hemen yeni projeler buldular. Yaptıklarından ders çıkarmayanlar yine yeterli inceleme ve araştırmalar yapmadan yeni bir “zarar” projesiyle yola çıktılar. Meriç Nehri üzerine kuracakları “Arşimet burgusu” olarak adlandırdıkları yapının savak betonları, inşaat tekniği açısından yetersiz derinlikte temellendirildiği için çökme yaparak yeni bir kamu zararı oluşmasına sebep oldu.
SOL Parti Edirne Merkez İlçe Örgütü olarak diyoruz ki
Söğütlük Edirne halkınındır, Söğütlük doğal kalsın, Sizin yeniden bize dayatmaya çalıştığınız rant projelerinizi istemiyoruz.
Ormanı bahçeye çeviren nehri kanala dönüştüren ve ardı arkası kesilmeyen çılgın projelerinizden bıktık! Söğütlükten de Meriç Nehri’nden de elinizi ÇEKİN!

Şafak Engincan ÇOLAK
SOL Parti Merkez İlçe Başkanı

YORUM EKLE