SPOR
![SARDOS, kahramanların üzerinden yürüdü](https://www.gazetesaros.com/images/resize/95/218x133/haberler/2023/03/sardos_kahramanlarin_uzerinden_yurudu_h3204_d44a8.jpg)
SARDOS, kahramanların üzerinden yürüdü
Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS) üyeleri geçtiğimiz hafta sonu Çanakkale savaşlarının yaşandığı alanda bir yürüyüş gerçekleştirdi. Önce Bigalı köyü ve Atatürk evini gezen yürüyüş ekibi sonra, Mustafa Kemal Atatürk'ün 57. Alay ile birlikte cepheye yürüdüğü yolu yürüyerek Conkbayırı’na çıktılar. Burada öğle yemek molası veren ekip Anzak birliklerinin çıkarma yaparak taarruz ettiği noktalardan birisi olan Şahin sırtlarından Anzak koyuna inerek etkinliği sonlandırdılar.
![SARDOS, liderlik eğitiminden döndü](https://www.gazetesaros.com/images/resize/95/218x133/haberler/2023/01/sardos_liderlik_egitiminden_dondu_h3137_36537.jpg)
SARDOS, liderlik eğitiminden döndü
Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS) üyesi sporcular geçtiğimiz hafta başlayan ve bir hafta süren "Kış Yürüyüş Liderliği" eğitiminden döndü. Türkiye Dağcılık Federasyonu kış eğitim faaliyetleri kapsamında Çanakkale bölgesinde açılan eğitime SARDOS üyesi 4 sporcu katıldı. T.D.F. 5. Kad. Antrenör Doç. Dr. Emrah Aykora tarafından verilen eğitime, Ankara, Tekirdağ, Çanakkale ve Edirne bölgesinden olmak üzere 14 sporcu katıldı. Çanakkale Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünün (ÇADAK) ev sahipliğinde yapılan eğitimi katılımcı tüm sporcular başarılı bir şekilde tamamladı.
![SARDOS, Kaz Dağları zirvesinde !](https://www.gazetesaros.com/images/resize/95/332x204/haberler/2023/01/sardos_kaz_daglari_zirvesinde_h3131_656c6.jpg)
SARDOS, Kaz Dağları zirvesinde !
Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği(SARDOS) geçtiğimiz hafta sonu Çanakkale Kazdağlarında yürüdü. Bu yıl 5. Yapılan Emre Kuruoğlu'nu anma yürüyüşüne katılan SARDOS ekibi ülkemizin farklı bölgelerinden gelen dağcılarla Sazak Kule zirvesine tırmandı. 22,5 km. mesafeli zorlu bir yürüyüş sonrası anma etkinliği Çırpılar köyünde sona erdi.
![SARDOS, Ganoslar’a yürüdü](https://www.gazetesaros.com/images/resize/95/332x204/haberler/2023/01/sardos_ganoslara_yurudu_h3122_4beb6.jpg)
SARDOS, Ganoslar’a yürüdü
Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS) geçtiğimiz hafta sonu Tekirdağ Ganos dağlarında bulunan Kartalkaya zirvesine bir yürüyüş gerçekleştirdi.