Aksal’dan Kırkpınar müjdesi

TBMM Kefek Başkanı ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile yaptığı görüşme sonrası açıklamalarda bulundu.

Aksal’dan Kırkpınar müjdesi

“Edirne’mizde iktidarımız süresince gençlerimizin yaşam standartlarını yükseltmek adına hem gençlik merkezlerimiz hem sportif faaliyetler alanında birçok yeniliğin öncüsü olduk” diyerek, sözlerine başlayan Aksal,
“Edirne hem tarihi hem kültürel miras anlamında ülkemizin kadim şehirlerinden. Öyle bir şehir düşünün ki asırlardan beri Kırkpınar efsanesi ile özdeşleşmiş olsun. Ayrıca sadece Edirne değil ülkemizin dört bir yanına nam salmış, heyecan ve ilgi ile beklenen tarihi bir organizasyondan bahsediyoruz. Sayın Bakanımız Edirne’mizin Kırkpınar Güreşlerine ayrı bir ehemmiyet veriyor. Er meydanımızın gün geçtikçe artan ilgi ve talebi karşılamaması üzerine; daha yüksek standartlarda daha güzel organizasyonlar yapılması için er meydanı alanının yenilenmesi, modernizasyonu çalışmalarının başlaması talimatını Sayın Bakanımız bizzat verdi. Şimdiden hemşehrilerimle milletimizle bu değerli müjdeyi paylaşmak istiyorum. İnşallah en kısa zamanda Bakanlığımız eliyle çalışmalarımızı tamamlayıp Sarayiçi Er meydanımızı Kırkpınar’a yakışır bir er meydanına dönüştüreceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Bakanımıza Edirneli hemşehrilerim Edirne gençliği adına, spora ve sporcuya verdikleri gönülden destek münasebetiyle teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek, değerlendirmelerde bulundu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER