DOÇEK Anneleri “Yavrularım Biz Geldik” etkinliğinde

DOÇEK Anneleri, 57. Alay Yürüyüş Komitesi tarafından Seddülbahir Tekkekoyunda düzenlenen “Yavrularım Biz Geldik” etkinliğinde Ege’nin mavi sularına şehitlerimiz anısına kırmızı karanfiller bıraktılar.

DOÇEK Anneleri “Yavrularım Biz Geldik” etkinliğinde

Çanakkale Kara Muharebelerinin başladığı gün olan 25 Nisan tarihinde düzenlenen etkinlikte savaşların en büyük acısını çeken anneler olduğundan hareketle, şehit olan Mehmetçikler için “Yavrularım Biz Geldik” başlığında yapılan çağrıya Trakya’nın bir çok il ve ilçesinden anneler katılım sağladı.
Katılımcıların ilk buluşma noktası Bolayır oldu. Katılımcılar Bolayır’da oluşturulan 57. Alay Akademisini ziyaret ettiler. Daha sonra anma töreninin yapılacağı Seddülbahir-Tekkekoyu’na geçen katılımcılara burada 57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz günün anlamına değinen bir konuşma yaptı.
Konuşmasında “
25 Nisan. Bu topraklar için toprağa düşmüş oğulları için göz yaşı dökmüş, acı çekmiş annelerimizin yüreğinin ferahladığı gün olmalıdır.
Bizler göz yaşı döken annelerimizi ve Mehmetçiklerimizi hiç unutmadık.
25 Nisan’da Şehitliklerde Annelerimizin sesi yükselecek. “Çocuklarımız vatanları için toprağa düştü” “Onlar bu ülkenin geleceğini çizdi” ve şimdi anneler “Yavrularım Biz Geldik, Huzur içinde uyuyun” diyerek tüm dünyaya seslenecekler, dedi.

Konuşma sonrası Çanakkale Muharebelerinde şehit düşen askerlerimiz anısına “Yavrularım Biz Geldik” diyerek denize karanfiller bırakıldı.
Anma töreninin ardından rehberler eşliğinde şehitlikler gezildi ve etkinlik sona erdi.
DOÇEK Anneleri törende emeği geçenlere, törene katılanlara ve araç desteğinden dolayı Keşan Belediyesine teşekkür ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER