DOÇEK, Erciyes zirvesinde

DOÇEK, Erciyes zirvesinde

Keşan DOÇEK, bir kez daha Erciyes zirvesine çıktı.
Erciyes Üniversitesi Dağcılık Kulübünün düzenlemiş olduğu ve Erciyes Dağında dağ kazaları sonucu hayatını kaybeden “Abdül Mecit Doğru ve Ahmet Bilge’yi Anma Zirve Tırmanışı”na katılan Keşan DOÇEK zirve tırmanışını başarıyla gerçekleştirdi.
4-5-6 Mart tarihlerinde Kayseri Erciyes Dağında düzenlenen etkinliğe Türkiye’nin dört bir yanından gelen 50 dağcı katıldı.
Geçtiğimiz Cuma günü, üniversitenin spor tesislerinde buluşan dağcılar burada yapılan teknik bilgilendirme sonrası cumartesi günü Erciyes kayak merkezinden başlayan faaliyette ekipler ilk olarak Çobanini mevkii yakınlarında ana kamp kurdular.
Kar kalınlığının 1,5 metreyi bulduğu, hava sıcaklığının -30 dereceyi gösterdiği cumartesiyi pazara bağlayan gece Dağcılık Kulübü başkanı Hüseyin Altay liderliğinde 04.00’te başlayan zirve tırmanışında “Şeytan Kulvarı” adı verilen rota kullanıldı.
Zirve yakınlarındaki etabın buzlu olmasından dolayı kazma ve krampon kullanan ekipler 5 saatlik zorlu tırmanış sonrası zirveye ulaştı; dağcılar havanın sertliği ve rüzgârdan ötürü zirvede çok oyalanmadan ana kampa dönüşe geçtiler.
Keşan DOÇEK Başkanı Hakan EŞME, “24 yıl sonra yeniden Erciyes Dağının zirvesine dokunmanın eşsiz bir duygu olduğunu” belirterek; faaliyeti sorunsuz bir şekilde düzenleyen Erciyes Üniversitesi Dağcılık Kulübü Başkanı Hüseyin Altay nezdinde emeği geçenlere; faaliyete katılan kulüp ve dağcılara ve ekip arkadaşları olarak Coşkun Özçelik, Sedat Kalelioğlu ve Seyfi Durmaz’a teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER