Keşan DOÇEK, Longoz Ormanlarında pedal çevirdi

Keşan DOÇEK, Longoz Ormanlarında pedal çevirdi

Keşan DOÇEK Bikepacking Bisiklet Takımı 02-03 Ekim 2021 tarihlerinde Istrancalar ve Longoz Ormanlarında pedal çevirdi.
2 gün süren bisiklet faaliyeti İğneada merkezden başladı ve yine başladığı noktada son buldu.
Faaliyet kapsamında ülkemizin en büyük subasar ormanı olan Longozlar ve Istrancalarda pedal çeviren bisikletçiler ilk gün Hamam Gölü üzerinden Panayır İskelesi ve Poliçe sahiline ulaştılar.
Geceyi Poliçe Sahilinde geçiren bisikletçiler ertesi gün Istranca ormanlarının yüksek noktalarındaki ıssız patikalarından geçerek Karadeniz sahiline indiler ve Mert Gölü yakınlarından başladıkları yer olan İğneada’ya geri döndüler.
Keşan DOÇEK Başkanı Hakan EŞME, “Bisiklet dünyasında yeni bir konsept olarak gelişen ve ilgi gören “Bikepacking” tarzının bölgemizde de yaygınlaşması için çaba gösterdiklerini, bu tarz bisiklet sürüşünün deneyimli bisikletçiler ve minimal düzeyde ekipmanla zorlu koşullarda pedal çevirmek olduğunu belirterek; tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de klasik tur bisikletçiliği dışında ilgi gören bu sürüş tarzını faaliyetlerine eklediklerini” söyledi.
Bilindiği gibi Bikepacking tarzı bisiklet sürüşü, tur bisikletçiliğinin klasik taşıma aparatlarını kullanmadan bisiklet kadrosuna monte edilen özel donanımlar ile ve en az ekipmanla gerçekleştiriliyor ve bu yüzden bisikletçilerin deneyimli olmasının yanında ekipmanların da minimal olması gerekiyor.
Bikepacking tarzı bisiklet sürüşü tur ve dağ bisikletçiliğinin bir arada yapılmasına olanak verdiği ve en zorlu coğrafyalarda bile pedal çevrilebildiği için günümüzde bir çok deneyimli bisikletçi tarafından tercih ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER