SARDOS, Mecidiye bölgesinde ayak izlerini bıraktı

SARDOS, Mecidiye bölgesinde ayak izlerini bıraktı

SARDOS (Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği) geçtiğimiz hafta sonu Keşan'ın Mecidiye köyü bölgesinde bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Mecidiye, Kartalkaya rotası doğa yürüyüşçüleri tarafından bölgenin en güzel parkurlarından birisi olarak değerlendirilmektedir. Sabah erken saatlerde araçla Mecidiye köyüne giden doğaseverler, buradan yürüyüşe başlayarak öğleye doğru Kartalkaya'ya çıktılar. Gece yağan yağmur ile birlikte tertemiz muhteşem bir doğa kokusunda, çöken sis ve vadide oluşan görsellik katılımcıların büyük beğenisini kazandı. Akşam üzeri yine başladığı nokta olan Mecidiye köyüne dönen ekip, İbrice limanına da bir gezi yaparak etkinliği sonlandırdılar.

SARDOS Dernek yetkilileri etkinlik ile ilgili şu açıklamayı yaptılar; “Yine bir hafta sonumuzu daha çok güzel bir parkurda ayak izlerimizi bırakarak yaşam fanusumuzu unutulmaz anılarla doldurduk. Temiz ve muhteşem bir havada gece yağan yağmur dolayısıyla kokan doğa, en güzel esans kokusunu dahi kıskandıracak nitelikteydi. Kartalkaya'ya çıktığımızda gelen sis bulutu vadiye çöktükten sonraki görüntü sanki bulutların üzerindeymişiz gibi muhteşem duygular yaşattı. Bu harikulade doğa olayı katılımcıların beğenisi kazandığı gibi coşku da tavan yaptı. Dere yatağında yürünen bazı bölümlerde zorluklar yaşansa da katılımcıların uyum ve hoşgörüsü her zorluğun üzerindeydi.

Aslında bu yürüyüşümüzde katılımcılara, hukukun hiçe sayılarak Botaş tarafından yapılan FSRU Liman inşaatını da gösterip bilgiler verecektik. Ekolojik dengeleri değiştirecek, kalbine saplanan bir hançer gibi Saros'un sonuna getirecek bu limanın inşaatını maalesef sisli ve kapalı bir havadan dolayı gösteremedik. Fakat her türlü hava olayına rağmen güzelliğinden bir şey kaybetmeyen, belki de projeden dolayı son güzellikleri olacak olan Saros körfezinin berrak denizini görmek için İbrice limanına da bir gezi yaparak etkinliği taçlandırdık.

Kent yaşamının stresli ortamından uzaklaşarak bu pazar gününü de bizlere ayırıp, doğanın pozitif enerjisini alan tüm katılımcıların ayağına yüreğine sağlık. Saros bizimdir, bizim kalacak.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER