İletişim ve Bilişim Federasyonu kuruldu

İletişim ve Bilişim Federasyonu kuruldu

Üyelerinin çoğunluğunu cep telefonu esnafının oluşturduğu Türkiye İletişim ve Bilişim Federasyonu (TİBFED) kuruldu.
Türkiye’nin çeşitli illerindeki sivil tolum kuruluşlarının katılımı ile kurulan İletişim ve Bilişim Federasyonu, temsil ettiği meslek grupları içerisinde Türkiye’de bir ilk olma özelliğine kavuştu.

Türkiye İletişim ve Bilişim Federasyonu (TİBFED) Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Şen, federasyona ve kuruluş amacına ilişkin şu bilgileri paylaştı:
“Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre yaklaşık 150 bin iletişim ve bilişim esnafının hak ve menfaatlerini korumak, sektörde standartlık sağlamak, bünyesinde barındırdığı projeleri ile mesleğe kalite getirmek, sektörün saygınlık ve itibarını yukarı çıkarmak ve sektör içindeki dayanışmayı güçlendirmek maksadıyla Türkiye’nin 81 ilindeki meslektaşlarımızı bir araya getirerek federasyonumuzu kurmayı başardık.
İletişim ve bilişim sektörü, çağımızın en hızlı gelişen ve en önemli sektörlerinden biridir. Her geçen gün daha fazla insan, hayatlarını şekillendiren teknolojilere ve iletişim araçlarına bağımlı hale gelmektedir. Bu durum, sektörümüzün sorumluluklarını ve potansiyelini artırmaktadır. İşte tam da bu noktada İletişim ve Bilişim Federasyonu olarak, sektörümüzün önündeki fırsatları ve zorlukları ele almak, birlikte çalışmak ve güçlü bir şekilde temsil etmek amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz. Federasyonumuz, iştirakçi STK kuruluşlarıyla ile birlikte sektörümüzün tüm paydaşlarını kucaklamayı hedeflemektedir.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER