Edirne Kitap Günleri başladı

Edirne Belediyesi tarafından düzenlenen ve dün açılışı gerçekleştirilen Edirne 8. Kitap Günleri, 16 Ekim’e kadar Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nda 7’den 70’e tüm kitapseverleri ağırlayacak. 37 yayınevinin ve 70 yazarın katılım sağlayacağı Edirne 8. Kitap Günleri’nde ayrıca söyleşiler ve imza günleri de düzenlenecek.

Edirne Kitap Günleri başladı

Türkiye’nin çok değerli yayınevleri ve yazarlarının katılımıyla gerçekleştirilen Edirne 8. Kitap Günleri’nin onur konuğu ise Şair/Yazar Ataol Behramoğlu oldu. Dün saat 17.00’de düzenlenen açılış töreni ile kapılarını açan Edirne 8. Kitap Günleri, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da sadece Edirnelilerin değil; tüm Trakya'daki kitapseverlerin katılacağı bir kültür şölenine dönüşecek.
7-16 Ekim 2022 tarihleri arasında Edirne 8. Kitap Günleri’nde okuyucuları ile buluşacak olan yazarlar ise şu isimlerden oluşacak; “A. Ersin Şenerler, Ali Mahir Başarır, Anıl Basılı, Atakan Sevgi, Ataol Behramoğlu, Atilla Dorsay, Aydemir Ay. Aydın Ilgaz. Ayhan Tunca, Aynur Uysal, Ayşe Kulin, Barış Terkoğlu, Berkant Gültekin, Beyza Özaydın, Burak İşçimen, Can Uzuner, Cem Kalender, Cengiz Bulut, Çiğdem Dönertaş, Defne Ongun Müminoğlu, Deniz Ilbi, Doçent Dr. Yılmaz Seçim, Doruk Kirezci, Dr. Hasan Ali Cengiz, Eda Albayrak, Egemen Ilgın, Emine Doğan Alpay, Ender Bilar, Ender Bilar. Enver Aysever. Enver Şengül, Fatih Erdoğan, Fikret Eroğlu, Güngör Mazlum, Hakan Atalay, Hakan Özaydınlık, Haluk Kayıcı, Hüseyin Koç, Işık Öğütçü, İbrahim Varlı, İlkin Başar Özal, İnci Aral, İrfan Gürkan Çelebi, Leman Dorsay, Lerzenur Elik Asan, Leyla Köroğlu, Mehmet Berk Yaltırık, Mehmet Çoğ, Murat Ağırel, Murat Aksoy, Murat Bulut, Murat Çavga, Müge İplikçi, Necmi Duygulu, Nilgün Ilgaz, Olcay Dal, Onur Caymaz, Osman İnci, Ömür Uzel, Prof. Dr. Emre Kongar, Prof.Dr. Recep Mesut, R.İhsan Eliaçık, Sabriye Cemboluk, Savaş Ünlü, Saygı Öztürk, Serdar Tütün, Sinem Gülsoy, Şeniz Baş, Timur Soykan, Tuncer Dabanlı, Yavuz Ekinci”
Törende konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, şu ifadelere yer verdi, “Basılı kitapları kütüphanemizin raflarına dizmekten, çantamızda taşımaktan, masamızda durmasından hep mutluluk duyduk. O kitaplar yüreğimizde, heyecanımızda, kalbimizde hep bir parça. Siz değerli dostlarımızın da bunu bu şekilde hissettiğinden eminim. Kitabın yerini ne dijital kitap, ne dijital okumalar, ne de o yeni çıkan sesli kitaplar tutabiliyor. O dönüp dönüp okumalar, yanına not koyarak, altını çizerek okumalar gerçekten hiçbir dijital ortamda elektronik ortamda yok. Evimizde az ya da çok o kitapların olduğu odaya girdiğimizde aldığımız o koku, gördüğümüz o görüntü hiçbir yerde hiçbir şeyde yok.”


Törende konuşan Edirne 8. Kitap Günleri’nin onur konuğu ise Şair/Yazar Ataol Behramoğlu da, “Köprülere Şiirler” isimli kitabında Edirne’deki taş köprüleri referans alarak, yazdığı “Edirne Köprüsü” isimli şiirini okudu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER