Sabriye Cemboluk Uzunköprü’den sonra Enez’de de okurlarıyla buluştu

Sabriye Cemboluk Uzunköprü’den sonra Enez’de de okurlarıyla buluştu

Sonay CAN
 

​Trakya’nın baş tacı ve gururu, yazar Sabriye Cemboluk, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında geldiği Türkiye’de, Uzunköprü’den sonra Enez’de de imza günü düzenledi. Ceren Kitapevi tarafından Enez’in Altınkum Sahili’nde gerçekleştirilen ve saat 20.00 sıralarında Ceren Kitap Cafe’de başlayan etkinlikte, Cemboluk, uzun süre ayrı kaldığı Türkiyeli okurlarıyla hasret giderdi. İmza gününe Sabriye Cemboluk’un Eşi Erşen Cemboluk ile Ceren Kitapevi Sahibi Şeref Kurtiş ve Ceren Kitapevi yetkilileri katıldı.

​Almanya’da yaşayan yazar, son romanı “Edirne Kırmızısı” için gerçekleştirilen imza gününde, 30 Ağustos’un önemine dikkat çekerek, Atatürk ve silah arkadaşlarına duyduğu minnet ve saygıyı dile getiren Sabriye Cemboluk daha sonra yeni çalışmasının da yolda olduğunu vurguladı.

​Sabriye Cemboluk’un, Edirne’nin ve ülkemizin değerli yazarlarından olduğunun altını çizen Ceren Kitapevi ve Ceren Kitap Kafe Sahibi Şeref Kurtiş de Kendisini ülkemizde ve Edirne’de görmekten mutluluk duyduğunu ifade etti. Kurtiş, Cemboluk’un yeni çalışmalara başladığını ve konuyla ilgili açıklamaların yakın bir gelecekte duyurulacağını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER