TYBB Edirne Şubesi'nden Haluk Levent'e çevre plaketi

Haluk levent, "Saros'u kurtaramadığım için bu plaketi hak etmediğimi düşünüyorum"

TYBB Edirne Şubesi'nden Haluk Levent'e çevre plaketi

Edirne'nin İpsala ilçesinin Kurtuluşunun 100. yıldönümü nedeniyle 20 Kasım tarihinde vereceği konseri İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırı ve 6 vatandaşın hayatının kaybedilmesi sonucu İpsala Belediyesi'nce 30 Kasım'a ertelenen konser için İpsala'ya gelen Haluk Levent'e Çevre Dostu Ödülü verildi.
Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir, yönetim kurulu olarak aldıkları karar doğrultusunda Saros Körfezi ve Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde çevre olaylarına karşı gösterdiği duyarlılıktan dolayı böyle bir karar aldıklarını belirterek Levent'e plaketini takdim etti.

Haluk Levent, 2004 yılındaki Transtrakya petrol Boru hattı projesi konusunda başarılı olduklarını belirterek "Ben çok teşekkür ediyorum. Ama ben bu değerli plaketi bugün hak ettiğimi düşünmüyorum. 2004 yılında İbrice Limanı'nı ve tüm Saros'u hep beraber kurtardık. Kurtardığımızı düşünüyorum. Ama son yıllarda sevgili Erdoğan sen de biliyorsun Saros'u kurtarmak için elimden gelen her şeyi yapmaya çalıştım. İki kemancı arkadaşımızla birlikte o deniz kenarlarında keman çaldık, şarkı söyledik kurtarmak için ama ben bu plaketi hak ettiğimi düşünmüyorum. Çünkü ben henüz Saros'u kurtaramadım. Yine de teşekkür ediyorum. Bu plaketi hak etmiyorum ama onu da söyleyeyim. Umarım hak ettiğim günler gelecektir. O tertemiz bir çevreye kavuşacağız, sağol" dedi.

Demir, Türkiye Yerel Basın Birliği olarak kendilerine bu imkanı tanıyan İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili ve İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal'a da teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER