TYBB, Haluk Levent’in ödülünü İpsala Konseri’nde verecek

TYBB, Haluk Levent’in ödülünü İpsala Konseri’nde verecek

Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şubesi tarafından sanatçı Haluk Levent’e çevre ödülü verilecek.
Bilindiği gibi Haluk Levent, 2004 yılındaki Kıyıköy ile İbrice Limanı’na yapılması düşünülen Transtrakya Petrol Boru Hattı’na karşı olarak İbrice’de 12 Aralık 2004 tarihinde, 12 Saat 5 dakika süren bir rekor konser vermiş ve Transtrakya Petrol Boru hattına karşı bu konser büyük ses getirmişti.
Levent, 2018 yılında yapımına başlanan Sazlıdere FSRU Limanı’na karşı da ses yükselterek, çevreye karşı olan duyarlılığını göstermişti.
Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şubesi de 30 Kasım 2022 Çarşamba günü akşamı İpsala’da konser verecek olan Haluk Levent’e gerek Saros Körfezi’nde gerekse Türkiye’nin çeşitli illerindeki çevre duyarlılığı nedeniyle Çevre Ödülü takdim edecek.
TYBB Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir, “Çevreye karşı ve özellikle bölgemizdeki çevre olaylarına karşı gösterdiği duyarlılık nedeniyle Haluk Levent’e yönetim kurulumuzun aldığı karar nedeniyle bir çevre ödülü vermeyi kararlaştırdık. Bu ödülü de 30 Kasım Çarşamba akşamı İpsala’da vereceği konser öncesi kendisine takdim edeceğiz. Bu imkanı bizlere tanıyan İpsala Belediye Başkanı Sayın Abdullah Naci Ünsal’a teşekkür ederiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER