Mustafa Helvacıoğlu: “Karnı aç komşumuz kalmasın”

Keşan Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Ayı Destek Kampanyası başlatılırken, konuyla ilgili olarak 9 Nisan 2021 Cuma günü basın toplantısı düzenlendi. Keşan Belediyesi Başkanlık Makamı’nda saat 14.30 sıralarında başlayan toplantıya; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Keşan Fırıncılar Derneği Başkanı Ayhan Gevrek ve Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Baygül ile hayırsever iş adamı Mehmet Kantar katıldı.

Mustafa Helvacıoğlu: “Karnı aç komşumuz kalmasın”

“İlk destek Keşan Fırıncılar Derneği’nden”
Toplantıda ilk olarak söz alan Helvacıoğlu, “Gelen mübarek Ramazan Ayı nedeniyle bir kampanya düzenledik. Keşan Belediyesi olarak her Ramazan Ayı’nda olduğu gibi bu yıl da Ramazan Ayı Destek Kampanyamızı başlattık. Kampanyamıza ilk cevap, ilk olumlu tepki Keşan Fırıncılar Derneğimizden geldi. Bizlere 50 adet yardım paketi bağışladılar. Anlamlı bir başlangıç oldu. Kendilerine teşekkür ederiz.” dedi.
“Bağışlanan paketler kesinlikle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak”
Bu yıl pandemi nedeniyle toplu iftarların olmayacağını ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ramazan’ı dayanışma, birlik ve beraberlik içerisinde paylaşarak geçirmek istiyorsak, kampanyamıza destek bekliyoruz. Kimsenin şüphesi olmasın. Bağışlanan paketler kesinlikle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Muhtarlarımız ile hep birlikte çalışarak Keşan’da kim ihtiyaç sahibiyse gıda paketini götüreceğiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sofrasına ‘Bir lokma da ben göndereyim’ diyorsanız desteklerinizi bekliyoruz. İhtiyaç sahibi olanları tespit ederek ekiplerimizle, muhtarlarımızla çalışmamızı başlatıyoruz.”

“Tüm hayırseverlerimizi kampanyaya destek olmaya davet ediyorum”
Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Yardım etmek isteyen vatandaşlarımız, belediyemize, meclis üyelerimize, muhtarlarımıza, belediye başkan yardımcılarımıza ve şahsıma ulaşabilirler. Yardım paketlerini belediyemizdeki havuzda toplayacağız. Yardım etmek isteyenler için biz aracı olacağız. Destek paketleri gerçekten ihtiyaç sahiplerine gidecek. Tüm hayırseverlerimizi kampanyaya destek olmaya davet ediyorum. Teşekkür ediyorum. Listelerimiz hazır, ‘Kendim dağıtacağım’ diyen vatandaşlarımıza isim konusunda da destek oluruz. İlçe başkanlarımıza, meclis üyelerimize sesleniyorum; bu konuda ortak olalım. Keşan hepimizin. AK Parti’nin, CHP’nin, MHP’nin veya İYİ Parti’nin ihtiyaç sahibi olmaz. Keşan bizim. Karnı aç komşumuz kalmasın.”
Mustafa Helvacıoğlu, konuşmasının sonunda Keşan Fırıncılar Derneği yönetimine ve hayırsever iş adamı Mehmet Kantar’a kampanyaya verdikleri 50’şer paket desteklerinden ötürü teşekkür etti.
“Fırıncılar Derneği olarak biz kampanyaya desteği başlattık, tüm STK’lar ve iş adamlarından devamını getirmelerini bekliyoruz”
Daha sonra söz alan Gevrek, Dernek Yönetimi olarak kampanyaya destek olma yönünde karar aldıklarını dile getirerek, “Dernek olarak bizim paketleri dağıtmamız çok uygun olmazdı. Gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşamayabilirdik. Önemli olan destek paketlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasıdır. Bu bakımdan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’na rica ettik ve bizleri kırmadılar. Fırıncılar Derneği olarak biz kampanyaya desteği başlattık, tüm STK’lar ve iş adamlarından devamını getirmelerini bekliyoruz. Bu yıl toplu iftarlar yok. Bu tür destek paketleri kesinlikle belediyemiz tarafından gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.” şeklinde konuştu.
“Bu Ramazan’da ihtiyaç sahiplerimizin yanında olalım”
Ayhan Gevrek
’in ardından konuşan Mehmet Kantar ise şöyle dedi: “Bu yardımlara öncülük eden belediyemize teşekkür ederim. Şahsım olarak ben de destekte bulunuyorum. Bu Ramazan’da ihtiyaç sahiplerimizin yanında olalım. 50 adet gıda paketi bağışlıyorum. Herkese hayırlı Ramazanlar.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER