Enezli gencin Çorlu’daki intiharının ardından dram çıktı

Tekirdağ'da Kovid-19'a yakalanan, Enezli Fedai Kuşçu, bu süreçte çalışamadığı için ücretini alamadı. Etrafına borçlanan işçinin, cebindeki 12 TL'yi eşine bırakarak yaşamına son verdiği belirtildi.

Enezli gencin Çorlu’daki intiharının ardından dram çıktı

Üç çocuk babası, Enezli Fedai Kuşçu İŞKUR üzerinden bir devlet okulunda geçici olarak asgari ücret ile çalışıyordu. Kovid-19'a yakalanan Kuşçu, bu süre içinde çalışamadığı için ücretini alamadı. Arkadaşlarının aktardığına göre, bakkala ve çevreye borçlarını ödemekte zorlanan Kuşçu, pazar günü eşine cebindeki 12 lirayı verdi ve “Allahaısmarladık” dedikten sonra evin balkonundan kendini boşluğa bıraktı.
Adli tıp kurumuna kaldırılan Kuşçu'nun cenazesi bir gün sonra memleketi Edirne’nin Enez ilçesine gönderildi.
Uzun süredir işsizlik çeken Kuşçu'nun arkadaşları “Hayat dolu bir arkadaş idi. Uzun süre işsiz kaldı. Son olarak bir okulda geçici olarak çalışmaya başladı. Ama aldığı ücret yetmeyince çevresine çok borç yaptığını biliyoruz. Bu pandemi döneminde daha da zor günler geçirdi" diye bilgi verdi.


Kaynak: Evrensel Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 7 ay Önce

Haber Yanlış. Kişi devlet memuru

SİHİR
SİHİR - 7 ay Önce

ALLAH RAHMET EYLESİN...AİLESİNE SABIRLAR DİLERİM.CEBİ ZENGİN ELİNDEN TUTMADI DA HİÇ Mİ GÖNLÜ ZENGİN YOKTU ENEZ DE?

AMİR
AMİR - 7 ay Önce

VELEVKİ KİŞİ DEVLET MEMURU HABER YANLIŞ,MEMUR DARA DÜŞEMEZ Mİ?KULDUR BU NE OLACAĞIMIZ BELLİ Mİ?BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ HERŞEY BÖYLE DEĞİL Mİ?

SIRADAKİ HABER