Özel Keşan Hastanesi, Tıp Bayramı'nı kutladı

Özel Keşan Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ali Haydar Yıldırım, 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

Özel Keşan Hastanesi, Tıp Bayramı'nı kutladı

Özel Keşan Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ali Haydar Yıldırım, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; “14 Mart, 1827 yılında II. Mahmut döneminde, Hekimbaşı Mustafa Behçet'in önerisiyle Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire’nin kuruluş günüdür.
Bugün, Türkiye'de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilir ve 14 Mart, "Tıp Bayramı" olarak kutlanmaktadır.

Ancak Tıp bayramını gerçek anlamda anlamlı kılan tıbbiyelilerin bugünü vesile kılarak, İstanbul’un işgaline özgürlük ruhu ile isyanıdır.
Bugün, gece gündüz demeden insanlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek ve halkımıza daha sağlıklı bir hayat sağlamak için onurlu ve kutsal bu görevi emekle, sevgiyle, bilgiyle, şefkatle ve çok büyük bir özveri ile yerine getirmeye çalışan doktoru, hemşiresi, teknisyen/teknikeri ve diğer yardımcı sağlık personeli ile tüm sağlık çalışanlarının anılma ve kutlanma günüdür.
İnsanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir hayat sunmayı hedef edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramınızı en içten duygularımla kutluyorum.
Bir yıldır Covid-19 pandemisiyle mücadele eden tüm sağlık çalışanlarını ayrıca kutluyorum ve yitirdiğimiz sağlık çalışanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.”


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER