Keşan İzzetiye’ye semt sahası geliyor

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Keşan ziyaretinde söz verdiği 11 mahalleye 11 semt sahasıyla ilgili yapım çalışmaları devam ediyor. Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, İzzetiye Mahallesi’nde kazandırılacak olan ve yapım çalışmalarına başlanan semt sahası alanında incelemelerde bulundu.

Keşan İzzetiye’ye semt sahası geliyor

“Müthiş tesislerimize kavuşacağız”
İzzetiye Mahallesi’ne kazandırılacak olan semt sahasında yapım çalışmalarına başladıklarını belirten Helvacıoğlu, “11 semt sahamızdan en büyüğü İzzetiye Mahallemizde olacak. Alan buna müsait. Buradan futbol takımlarımız İzzetiyeli gençlerimiz yararlanabilecek. Antrenman da yapabilecek, müsabakalar da oynanabilecek aynı zamanda turnuvalar da düzenlenebilecek. Diğer semt sahalarımızda olduğu gibi burada da işletme olmayacak. Gece gürültü söz konusu değil sadece gün ışığında faydalanılacak. İzzetiye Mahallemizde de çalışmalarımıza başladık. Hayırlı olsun. Tüm spor tesislerimizde önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Yarı olimpik yüzme havuzu, Keşan Belediyesi Atatürk Stadı ve spor salonunda çalışmalarımız devam ediyor. Yıl sonunda, pandemi şartlarının ortadan kalkması halinde okullarımızın yeni eğitim öğretime açılacağı günlerde tüm spor tesislerimiz de hazır olacak. Pandemi sonrası müthiş tesislerimize kavuşacağız.” dedi.
“Hedefimiz semt sahalarını Ağustos ayının sonunda tamamlamak”
Çalışmalar hakkında bilgi veren Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç ise şunları kaydetti: “Semt sahaları konusunda 7 noktada çalışmalarımız sürüyor. Semt sahalarının ölçüleri 24’e 44. Ancak İzzetiye Mahallesi’nde yaptığımız semt sahası yaklaşık 2 kat daha büyük olacak. Hem antrenman sahası niteliğinde olacak hem de farklı organizasyonlarda kullanılabilecek. Hedefimiz semt sahalarını Ağustos ayının sonunda tamamlamak. Aynı zamanda kapalı spor salonu, yarım olimpik kapalı yüzme havuzu, Atatürk Stadı’nda da çalışmalarımız devam ediyor. Spor tesisleri konusunda önemli çalışmalar var. Yarı olimpik yüzme havuzumuz ve stadyumda çalışmaların Ağustos ayı sonunda tamamlanmasını hedefliyoruz. Spor salonunda ise çalışmaları Ekim ayı sonunda tamamlamayı hedefliyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER