Engelli dostu şehir, engelli dostu belediye

Engelli dostu şehir, engelli dostu belediye


Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu önderliğinde toplumun tüm sosyal kesimlerine gösterdiği yakından ilgiyle takdir toplayan Keşan Belediyesi, Beyaz Baston Görme Engelliler Haftasında görme engelli bireyleri unutmadı.
Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nda görme engelli bireylerle bir araya geldi.
Beyaz Karanfiller Kafe’de düzenlenen buluşmada Helvacıoğlu, sorun, ihtiyaç ve talepleri hakkında bilgi aldı.
Helvacıoğlu, engelli bireyler ile her zaman dayanışma içerisinde olduklarını belirtirken, “Görme engelli vatandaşlarımızla güzel bir hafta sonu geçirdik. Gönül gözlerimiz buluştu. Keşan Belediyesi olarak 7 - 14 Ocak Görme Engelliler Haftası’nda Keşan’da yaşayan görme engelli vatandaşlarımıza bir araya geldik ve muhteşem bir hafta sonu buluşması gerçekleştirdik. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzün koordinesinde, Keşan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Raşit Efendi İlkokulu ailesi ile gönül gözlerimizin buluştuğu bu güzel günde, engelli vatandaşlarımızın sesine kulak verdik, görüşlerini dinledik. Engelleri birlikte aşarak, yaşama sımsıkı sarılmaları, toplumsal hayata katılımlarını sağlamak amacıyla hep yanı başlarındayız. Tüm engelli vatandaşlarımızı sevgiyle kucaklıyor, sevdikleri ile birlikte sağlık ve mutluluk dolu bir yaşam temenni ediyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER