“Enez’de ihalesiz kuma, 429 Bin TL’yi kim ödedi ?”

Enez Belediyesi’nden kum açıklaması..

“Enez’de ihalesiz kuma, 429 Bin TL’yi kim ödedi ?”

Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç, yaptığı yazılı açıklamada son dönemde Enez kamuoyunda gündeme taşınan “kum” olayına açıklık getirdi.
Başkan Günenç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “AKP Enez İlçe Başkanlığı’nın sosyal medya aracılığıyla kamuoyunu yanıltmaya aldatmaya ve Enez Belediyesi’ni karalamaya çalışan yazısına halkımızı doğru bilgilendirmek adına cevap verme gereği doğmuştur.

Göreve geldiğimizden bu yana defalarca siyasi çevreler tarafından yalan yanlış iftiralarla Enez Belediyesi kaçak kum çekiyor diye birçok kuruma şikayetlerde bulunuldu. Bunların kimler tarafından yapıldığı biliyoruz, belgeleri elimizde.

Bu karalama kampanyasını yürüten siyasi çevrelerin amacı çok açık, ne yapmak istedikleri belli. Klasik ayak oyunlarıyla Enez halkına hizmet etmemizin önüne set vurmaya çalışmaktalar. Dertleri çevre değil, dertleri ne yapalım da belediye hizmetlerine ket vuralım yönetimi başarısız kılalım. Kumu kendimize mi almaktayız? Kilit taş üretiminde kullanıyoruz, yol yapıyoruz. Vatandaşın ihtiyacını karşılıyoruz. Kumdan rant mı sağlamaktayız? Önceki belediye yönetimi kumu izinsiz, ihalesiz kaçak şekilde aldı ve sanki tüccardan almış gibi göstererek yandaşına 429.000 TL ödemiş. Banka hesap kayıtlarında ve faturalarda bu durum çok açık şekilde görülmekte.

Şimdiki belediye yönetimi olarak kumu; bütün ilgili kurumlardan izinleri alınarak, ihaleyle, parası ödenerek ilgili kurumların gözetimi altında almaktayız. Önceki yönetimde iktidar sarhoşluğu içine girmeseydi ben kimseyi takmam yaparım demeyip normal prosedürü takip etseydi aynı şekilde kum alırdı. Ama onlar zoru değil kolayı seçmiş...

Bütün bunlar bilindiği halde sırf belediye yönetimine ve şahsıma karşı yapılan haksız mesnetsiz belgesiz karalama kampanyasına bundan böyle sessiz kalmayacağımı, bu yazıları yazan kişiler hakkında dava açacağımı kamuoyuna saygılarımla duyururum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER